Корупція в «Ощадбанку»: збитки оцінюють в 6,7 мільярда гривень


Детективи НАБУ проводять розслідування щодо зловживання службовим становищем з боку представників Кіровоградського обласного управління «Ощадбанку».

Про це йдеться у визначенні Солом'янського райсуду Києва, передає Корупція.Інфо.

Кримінальне провадження №42016000000001254 відкрили ще в середині травня цього року за ч.2 ст.364 КК України. Досудове слідство встановило, що банкіри з січня по липень 2015 року незаконно сприяли ПАТ «Креатив Груп» в господарській діяльності, хоча достовірно знав про поганий стан фінансів компанії.

В «Ощадбанку» навмисне не робили заходів щодо забезпечення претензійно-позовної роботи для стягнень заборгованості компанії в розмірі 6,7 млрд. гривень.

Йдеться про ряд кредитних договорів, укладених держбанком з ПАТ «Креатив груп» і ПрАТ «Креатив» з 2009 по 2015 роки.

Термін виконання зобов'язань фірм перед «Ощадбанком» настав у січні минулого року. У держбанку подали позови до суду тільки в липні, коли в складі засновників відбулися зміни. Крім того, «Ощадбанк» поки вимагає повернути кредити на суму всього в 57,7 млн. доларів.

Дві фірми є складовими частинами агрохолдингу, який володіє дев'ятьма заводами, рослинницькими господарствами і тваринницьким комплексом. Відзначимо, що агрохолдинг «Креатив» підозрюють у присвоєнні «Укрсоцбанку». Слідчі припускають, що колишнє керівництво компанії сфабрикували дані про кількість заставного майна, щоб отримати кредит. В даний момент вони винні «Укрсоцбанку» 73,9 млн. доларів.

Всього компанія має 702 млн. доларів боргів і повністю перестала їх обслуговувати. За даними Delo.UA, Креатив », велика частина сум припадає на державні банки -« Укрексімбанк "(109 млн. Доларів),« Ощадбанк »(313 млн. Доларів) і Укргазбанк (91 млн. Доларів). Є у «Креативу» борг і перед ВТБ Банком (18 млн. Доларів) і банком «Піреус» (15 млн. Доларів).

Засновник компанії народний депутат Станіслав Березкін продав її групі інвесторів, серед яких фігурує банкір Рисбек Токтомушев. Син нардепа Максим, який раніше був керівником фірми, заснував новий агрохолдинг Greenstone.
Джерело Новин
Технологии Blogger.