Загрузка...
Загрузка...

УКРАЇНЦЯМ ПРОГНОЗУЮТЬ ХОРОШІ ЗАРПЛАТИ, АЛЕ ЧЕРЕЗ КІЛЬКА РОКІВ



Ринок праці почав подавати перші ознаки виходу з тривалої кризи.
передает:http://tsn.ua/

Соціологи свідчать, що близько 40% українців готові виїхати з країни на тимчасову роботу. Третина опитаних хотіла б виїхати за кордон на постійне проживання.

 На цьому тлі почав подавати ознаки одужання вітчизняний ринок праці. Кількість вакансій в Україні порівняно з минулим роком зросла більш, ніж утричі. Фахівці пояснюють це надходженням іноземних інвестицій та пристосуванням вітчизняного бізнесу до нових реалій. Як наслідок – почали з'являтися нові вакансії.

Загалом нині на одне робоче місце претендують троє українців. Аналітики кажуть, що найзатребуваніші сьогодні переважно робочі спеціальності – будівельники, сантехніки, кухарі. Серед адмінстративних переважають ІТ-сфера, маркетинг, реклама та страхування.

 Без роботи зараз понад півмільйона українців. А зарплати, які пропонують роботодавці, далеко не ідеальні. Хоча фахівці відзначають, що останнім часом пропонована оплата праці збільшилась у середньому на 20%. По регіонах це складає 5-7 тис. грн., а в Києві межі вищі – близько 8-9 тис. гривень. Українці ж хочуть більшого, бо, кажуть, високі ціни з'їдають подібного рівня доходи. Бажані зарплати починаються від 10 і до 20 тисяч.

Економісти вважають підвищення зарплат реальним, однак не раніше другої половини наступного року. І за умови збереження позитивних тенденцій в економіці – попри нестійку ситуацію на фронті та політичні чвари. Доларового еквівалента 2012 року доходи пересічних громадян сягнуть не раніше 2019-2020 років, прогнозують фахівці. І то, знову, за умов сприятливої економічної ситуації.

 Ринок уже диктує шукачам роботи свої умови. Аби не опинитися за бортом, студенти вимушені паралельно з навчанням підпрацьовувати – самі по собі дипломи не так цінуються, як здобутий реальний досвід. Важливою складовою успіху є перекваліфікація з менш оплачуваних або більш насичених фахівцями професій. Також підвищенню доходів сприяє відмова від стереотипів, бо досі робота в офісі на 3 тисячі гривень чомусь вважається престижнішою, аніж, наприклад, сталеваром за 6-8 тисяч на заводі