Українці з новими паспортами не зможуть повернутись в Україну


Українці, які користуються новими біометричними паспортами у вигляді ID-картки, не можуть перетнути кордон з Білоруссю або повернутися назад в Україну.

Про це виданню “Вечірній Брест” розповів начальник відділення прикордонного контролю “Мокраны” Сергій Бышик. – передаєКорупція.Маркет

“Коли мова йде про в’їзд в нашу країну, то порядок простий. Ми пояснюємо, що за новим паспортом перетнути державний кордон не можна. Для цього потрібен або закордонний або внутрішній паспорт старого зразка. Найчастіше буває, що у людини, висунувшої ID-карту, є і необхідні документи. Якщо ж їх немає, на жаль, доводиться розвертати людини додому”, – розповів Бышик.

Проблеми в українців виникають і при виїзді з Білорусі до себе додому, якщо виявляється, що, окрім карти, у громадянина України немає ніяких документів. В такому випадку людину з супроводом направляють в українське консульство в Брест для отримання посвідчення на право повернення на батьківщину.

Видання зазначає, що така ситуація є адміністративним правопорушенням, проте пасажирів в перший раз не штрафують, а лише попереджають.

У свою чергу прес-секретар МЗС Білорусі Дмитро Мирончик заявив виданню, що Україна досі не ініціювала процедуру про визнання даних нового паспорта в якості дійсного документа для перетину білоруського кордону.

Колишній паперовий паспорт-книжка, будучи внутрішнім документом, який дозволяє його власникові на підставі двосторонньої угоди про безвізовий режим між урядами Білорусі та України спокійно їздити туди-сюди. Між тим, згідно з угодою між двома державами, внутрішній український паспорт нового зразка не може розглядатися як документ для пропуску через кордон Республіки Білорусь.
Джерело Новин
Технологии Blogger.