Загрузка...
Загрузка...

Ціна грошей. Що МВФ вимагає від України


Корреспондент.net розбирався в головних положеннях Меморандуму між Україною і МВФ.

Меморандум України та МВФ нарешті опубліковано.

Згідно з його текстом, для отримання наступного траншу Україна бере на себе нові зобов'язання, в тому числі, не найбільш популярні серед населення - створення ринку землі, підвищення пенсійного віку.

Пенсії

Україна зобов'язується перед Міжнародним валютним фондом до кінця 2016 року прийняти закон про поступову зміну пенсійного віку.

Зокрема, влада повинна поступово врегулювати вік виходу на пенсію і провести подальше скорочення можливості для дострокового виходу на пенсію, посилити критерії прийнятності для мінімальної пенсії.

Також, згідно з меморандумом, Україна повинна забезпечити відсутність привілеїв для будь-якої професії (за винятком військових), а також розширити базу для внесків у систему соціального забезпечення.

Є і хороші новини, Україна зобов'язується з 2017 року зайнятися забезпеченням підвищення пенсій за рахунок внесків.

Земля

МВФ виступає за прийняття законопроекту про обіг сільськогосподарських земель.

У меморандумі йдеться, що такий законопроект повинен був бути внесений в Раду ще до кінця вересня, але поки це зроблено не було.

Ціла низка фракцій парламенту виступають категорично проти дозволу на продаж землі.

Прем'єр Володимир Гройсман стверджує, що ринок сільськогосподарських земель в Україні буде запроваджено лише після широкого обговорення і створення ефективної моделі такого ринку.

Він запевнив, що перед впровадженням ринку землі будуть проведені "широкі консультації з власниками земель" і це "зробить українців багатшими, а не біднішими".

Банки

Міжнародний валютний фонд констатує необхідність докапіталізації 12 банків з другої двадцятки за результатами діагностики.

Разом з тим діагностика показала, що у більшості банків норматив з кредитування пов'язаних осіб порушений і його необхідно буде привести у відповідність до вимог в найближчі три роки.

Згідно з умовами меморандуму, Україна повинна буде в 2018 році почати пошук надійних міжнародних фінансових інститутів для продажу не менше 20% акцій в двох найбільших державних банках - Ощадбанк і Укрексімбанк.

Також МВФ рекомендує послабити адміністративні заходи валютного контролю і поступово знижувати облікову ставку за умови скорочення темпів інфляції і накопичення резервів.

Податки

З 1 січня Україна повинна відмовитися від спецрежиму компенсації ПДВ для аграріїв, тому нові страйки і перекриття доріг фермерами під новорічні свята можна сміливо очікувати.

До кінця жовтня має бути ліквідована податкова міліція і на базі Мінфіну створена нова громадянська служба податкових розслідувань.


Непрямі методи оцінки доходів платників податків повинні бути впроваджені в життя. Тобто, доходи тепер зможуть визначати, виходячи з витрат платника податку і, якщо є великі витрати, їхні суми будуть також включатися до оподатковуваного доходу.

У документі також наголошується, що будь-які дії з податкової амністії не робитимуться, поки не буде досягнуто значного прогресу в галузі реформування державної податкової служби.

НАБУ і боротьба з корупцією

До кінця листопада 2016 року НАБУ має бути надано право самостійно проводити прослуховування і проводити слідчі дії під прикриттям.

Також меморандум передбачає, що реєстрація досудових справ і постанов слідчих суддів, які мають відношення до НАБУ, повинні бути захищені від витоку інформації.

НАБУ має щоквартально (не пізніше кінця наступного місяця після закінчення кварталу) публікувати статистику про розслідування ним справ щодо вищих чиновників.

Повинен бути створений спеціальний антикорупційний суд.

До кінця жовтня для громадськості повинен бути відкритий доступ до даних е-декларування.

Приватизація

У меморандумі наказано провести приватизацію "Одеського припортового заводу" до кінця жовтня.

Плюс до того, до кінця 2016 року необхідно буде продати пакети акцій обленерго ("Харківобленерго", "Запоріжжяобленерго", "Миколаївобленерго", "Хмельницькобленерго" і "Тернопольобленгерго"), а до квітня 2017 року - "Центренерго".
Джерело Новин
Технологии Blogger.