Депутат забрав у людей церкву: народ просить повернутиНародний депутат від партії «Блок Петра Порошенка» Анатолій Матвієнко вніс до електронної декларації будівлю храму Успіння Присвятої Богородиці у Бирлівці Вінницької області. Про це повідомило НБН, посилаючись на дані декларації Матвієнка на сайті НАЗК.
передает:http://korupciya.com/

«Вид об’єкту: Будівля Храму Успіння Пресвятої Богородиці. Дата набуття права: 04.12.2014. Загальна площа (кв. м): 40,9, – йдеться в декларації, повідомляє Корупія.Інфо

Наразі, сайт НАЗК не працює, проте залишились скріншоти з декларації.

Крім храму у власності Матвієнка і родичів вказано десять земельних ділянок, три квартири, одна кімната, три гаражі і два будинки.

Цікаво, що за даними Синодального інформаційно-просвітницький відділу УПЦ (МП), Анатолій Матвієнко добровільно допомагав зводити кладовищенський храм на земельній ділянці, що йому належить. Він був переданий у користування місцевій громаді УПЦ (МП) м. Бершадь. Щоправда пізніше, улітку цього року нардеп вирішив передати храм Бершадській міській раді.

«При цьому політик поставив умову, що місцева влада матиме право передавати храм у користування будь-якій конфесії аж «до створення Єдиної Помісної Української Церкви». Про це йдеться в проекті дарчого договору», – сказано у повідомленні.

Також в УПЦ (МП) зазначили, що «раніше політик просив митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана призначити у кладовищенську церкву настоятеля для регулярного здійснення богослужінь».

Бершадська міська рада на сесії 5 серпня, під час якої повинна була розглядатися ініціатива пана Матвієнка, відхилила затвердження договору до з’ясування спірних правових положень.

«У свою чергу парафіяни кладовищенського храму Успіння Пресвятої Богородиці запропонували викупити храм шляхом збору пожертв усією єпархією. Зараз громада продовжує проводити богослужіння у храмі та чекає відповіді Матвієнка на прохання надати храм у безкоштовну довгострокову оренду», – йдеться на офіційному сайті УПЦ (МП).

Технологии Blogger.