Перша Леді з президентськими амбіціями: 10 фактів про Гілларі КлінтонЇй 69. Вона досі є першою в історії колишньою Першою леді США, яка, покинувши Білий дім, не покинула політику.
передает:http://24tv.ua/

Сайт "24" зібрав для Вас 10 фактів про Гілларі Клінтон, які варто знати напередодні історичних президентських виборів у США.

1. Вона народилась в Чикаго. Батьки Гілларі родом із Великобританії: батько Х'ю Еллсуорт Родем – англієць, а мати Дороті Емма Хауелл народилася в Уельсі.

2. Вперше вона балотувалась на посаду президента США у 2008 році, але тоді поступилась номінацією від Демократичної партії майбутньому очільнику Білого Дому Бараку Обамі.

3. Хоча в коледжі Гілларі приєдналася до студентської республіканської асоціації, проте вже за кілька років її політичні вподобання змінились настільки кардинально, що вона вступила до лав Демократичної партії США.

4. З майбутнім чоловіком познайомилась на юридичному факультеті Єльського університету. У 1975-му, беручи шлюб з Біллом Клінтоном, вона захотіла залишити своє дівоче прізвище – Родем. Проте через 7 років після одруження Гілларі брала активну участь у передвиборній кампанії чоловіка на другий термін губернатора Арканзасу і саме тоді вирішила взяти його прізвище.

5. У підписі вона досі використовує своє дівоче прізвище – Гілларі Родем Клінтон.

6. У 1988 та 1991 роках її було визнано одним з найвпливовіших адвокатів країни.

7. Гілларі визнає, що найтяжчим випробуванням 40-річного шлюбу з Біллом Клінтоном було пережити гучний секс-скандал між ним та практиканткою Білого Дому Монікою Левінскі. Дружина підтримала невірного чоловіка, коли той ледь не поплатився президентським кріслом, і вважала за потрібне пробачити образу і зберегти шлюб.

8. Вона стала першою жінкою-сенатором від штату Нью-Йорк та першою Першою Леді США на виборній посаді.

9. У 2009 президент США Барак Обама призначив її Державним секретарем США. Цю посаду вона займала впродовж чотирьох років. У 2013 її наступником став Джон Керрі.

10. Гілларі Клінтон досі є першою в історії США жінкою, яка має усі шанси стати президентом цієї країни.

Технологии Blogger.