Платили за спожиті послуги ЖКГ- чи їсти?


Вперше в Україні суми в платіжках зрівнялися з доходами наших громадян спостережень за спроможністю українців платити за житлово-комунальні послуги суми в платіжках зрівнялися з доходами громадян. Таку думку в коментарі власному кореспонденту UAINFO висловив директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко, повідомляють Патріоти України. 

Передает:http://www.zvistka.net/
 Він нагадав, що протягом попередніх років українці дисципліновано платили за спожиті послуги ЖКГ. «Маю побоювання, що в цьому році рівень платежів упаде і зросте заборгованість, тому що вперше в історіх спостережень суми в платіжках за житлово-комунальні послуги зрівнялися з доходами українців. Якщо в 2015 році середня пенсія в Україні становила 1700 гривень, а зараз людина отримує місячну платіжку за опалення на1500-2000 гривень, то зрозуміло, що частина людей постане перед вибором – платити чи їсти. Відповідь тут однозначна. Мій прогноз такий: заборгованість зросте. 

Оскільки квитанції зараз окремі по кожній послузі, то люди будуть платити певні суми за холодну воду, наприклад, утримання будинків, а щось ропускатимуть через неспроможність заплатити. Будуть відкладати платежі на наступний період чи до літа, коли не треба платити за опалення», – пояснив О.Сергієнко. 

У той же час, заборгованість по оплаті за житлово-комунальні послуги стане проблемою і для комунальних підприємств, які «будуть втрачати обігові кошти». «Через це вони будуть змушені економити, недогрівати, недокачувати, недоприбирати. Якість комунальних послуг впаде», – прогнозує експерт. 
Технологии Blogger.