Загрузка...
Загрузка...

РОЗПОЧАВСЯ СТРАСНИЙ ТИЖДЕНЬ!!! Дізнайтеся застереження на кожен день, щоб не наробити смертельного гріхаСтрасний тиждень – час духовного перетворення і покаяння, час глибокої скорботи і великого розквіту – починається, за традицією, з Великого (Пристрасного) понеділка. В цей день згадуються старозавітні перекази про Йосипа як прообраз майбутніх страждань Господа Ісуса Христа, передає Корупція.Інфо
передает:http://korupciya.com/

Весь Страсний тиждень, коли Христос наближався до своєї смерті на хресті, віруючі дотримуються найсуворішого посту. Не можна вживати в їжу м'ясо, рибу, яйця, молочні продукти. У Страсний тиждень не можна співати, танцювати, необхідно ходити на служіння і максимально очиститися до світлого свята Великодня.

Зазначимо, що кожен день Страсного тижня відведений для якихось справ по господарству.

Що потрібно робити на Страсному тижні

Понеділок

У цей день починається велике прибирання. Будинок очищається від старих, громіздких речей.

Вівторок

Закуповуються продукти для Великодня.

Середа

Це день прання і всяких протирань. У середу бажано все ретельно вимити, вискоблити підлоги, вибити килими.

Четвер

У Великий Четвер радили підстригати в перший раз волосся однорічній дитині (до року стригти вважалося гріхом), а дівчатам – кінчики кіс, щоб росли довшими і густішими. У всієї домашньої худоби теж радили вистригати жмут вовни для здоров'я і благополуччя.

Великий Четвер традиційно називають «чистим», причому не тільки тому, що в цей день кожна православна людина прагне очиститися духовно, причаститися, прийняти таїнство, встановлене Христом.

У Чистий Четвер був широко поширений народний звичай очищення водою – купання в ополонці, річці, озері або обливання в лазні до сходу сонця. З цим днем пов'язано багато традицій.

У Великий Четвер прибирали в хатах, все мили й чистили. Прийнято було збирати і спалювати гілки ялівцю для обкурювання житла і хліва. Вважається, що цілющий ялівцевий дим захищає людину і «тваринку» від нечисті і хвороб.

Починаючи з Чистого Четверга готувалися до святкового столу, фарбували і розписували яйця. За давньою традицією фарбовані яйця укладали на свіжу пророслу зелень вівса, пшениці.

З ранку в Четвер починали пекти паски, баби, дрібні вироби з пшеничного борошна із зображенням хрестиків, баранчиків, голубків, жайворонків, а також медові пряники. Увечері готували паску.

У Чистий четвер слід перерахувати гроші три рази, щоб весь рік «водилися» гроші.

Якщо до зорі вмиватися на Великий (Чистий) Четвер, потрібно примовляти: «Змиваю те, що напустили на мене, то чим душа і тіло розуміється, все Чистим Четвергом знімається».

П'ятниця

Кулінарія у цей день йде на лад. Продовжували пекти і готуватися до святкування Великодня. «Ангели допомагають», – кажуть побожні люди.

Субота

Останнє (тихе) прибирання. Ще можна фарбувати яйця. У цей день готують спільні святкові страви. У Суботу несли до церкви освячувати крашанки, паски та інші вироби. І перед тим, як у великодню ніч йти на службу, залишали на столі частування, щоб потім можна було розговлятися. Правда їли потроху – тільки символічно, після чого йшли спати.