Загрузка...
Загрузка...

Волонтери з'ясували, хто платив полякам за руйнування пам'ятника ОУН під Перемишлем
Польські націоналісти уже давно хотіли знести пам'ятник УПА польському селі Грушовичі, що поблизу Перемишля, та кілька разів намагалися це зробити, однак, як виявилося, після анексії Криму та початку воєнних дій на Сході України саме Кремль активізував свої зусилля, організувавши низку провокацій як на польській, так і на українській території.
передает:http://24tv.ua/

Відтак, можна стверджувати, що за демонтажем пам’ятника УПА стоїть безпосередньо Москва, пишуть волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm.

За їхньою інформацією, ще у 2014 році Кремль виділив близько 100 тисяч євро на провокації у Польщі, одним із епізодів яких було осквернення цього монументу.

Читайте також: Провокації і вандалізм: хто і яким чином паплюжить історичні пам'ятки Польщі

Також активісти наголошують, що цією операцією займався громадянин Білорусі Олександр Усовський.

Завдяки зламу його листування вдалося встановити, що на початку 2017 року він знову планував зустріч зі своїми польськими "партнерами" для організації нових провокацій, щоправда завдяки діям волонтерів, які виклали у відкритий доступ його листи, ці всі дії провокативні дії вдалося відтермінувати.

Однак Москва так і не відмовилася від своїх планів внесення розбрату в українсько-польські стосунки.

Представники спільноти підкреслюють, що провокації в Польщі планувалися людьми з оточення помічника президента РФ Владислава Суркова та керівника Інституту країн СНД, депутата Держдуми РФ Костянтина Затуліна, чия діяльність щедро оплачується "Газпромом".

Крім того, розвідувальна спільнота з посиланням на заяви польських націоналістів стверджує, що хтось із польської служби безпеки ABW просив їх утриматися від проведення таких акцій.

Дивно бачити, як вкотре польські націоналісти грають на руку Кремлю, але листування Усовського продемонструвало, що у всього є своя ціна. Росія-СРСР уже "ділила" Польщу. Можуть повторити? Можуть. Якщо впаде Україна, то наступною буде Польща. І це мають розуміти польські любителі ситуативної дружби з Кремлем, продаючи своє майбутнє і майбутнє своїх дітей за гроші російського "Газпрому",
– підсумували волонтери розвідувальної спільноти.

Нагадаємо, 27 квітня у селі Грушовичі поблизу польського Перемишля демонтували пам’ятник воякам УПА. У зв'язку з цим МЗС України зробило жорстку заяву.