Загрузка...
Загрузка...

Захід вигороджує Путіна, – політолог
Усім прекрасно зрозуміло, що президент Сирії Башар Асад не використовував хімічну зброю без відома Путіна. Або більше: зробив це за вказівкою Кремля. Тому вирішення сирійського питання треба шукати не на території Сирії.
передает:http://24tv.ua/

Таку думку висловив політичний експерт Михайло Басараб.

"Сирійської держави давно немає де-факто. Формально офіційна влада Сирії – це пацієнт на штучному диханні Кремля. Асад повністю залежний від Путіна. Російський президент використовуватиме Сирію як майданчик, де він ще не досяг своєї остаточної мети у побудові нових взаємин із Заходом. Через це ситуація далека від врегулювання", – говорить політолог.

За його словами, Росія руками Асада провела хімічну атаку проти мирного населення Сирії, щоб розширити межі можливого діалогу із західними державами і щоб ще раз випробувати їхнє терпіння на міцність.

США завдали адекватного удару у відповідь по військовій базі Сирії. Тепер Путіну потрібно виправити ситуацію і повернути її в статус-кво до хімічної атаки. Єдиний інструмент для нього – погрози на адресу Заходу в розрахунку на те, що західні держави, як і раніше, підуть на поступки,
– вважає Басараб.

На думку Михайла Басараба, авантюра із застосуванням хімічної зброї зумовила зворотній ефект для Кремля. Москва хотіла випробувати західні країни на міцність, а отримала заяву про те, що Асаду не місце за столом переговорів.

Також, як вважає експерт, в цій ситуації Путін нашкодив і собі, і Асаду. Тепер він хоче знову домогтися умовного імунітету для Асада.

Башар Асад, як зазначає Михайло Басараб, – гвинтик в руках російської геополітичної машини. А Захід досі не виставив правильний фокус і, вимагаючи покарання для Асада, підіграє Путіну, бо відвертає увагу від злочинів російського президента.

Слабкість позиції західних держав у тому, що вони не називають події і реального злочинця своїми іменами. Звинувачення Асада в хімічних атаках – алібі для Путіна, оскільки він знову опиняється за дужками звинувачень,
– пояснює експерт.

"Захід й надалі сигналізує, що з Путіним можна і треба вести діалог. Але доки Захід не почне реально карати Путіна за злочини в Сирії і Україні, доки Захід казатиме, що в Україні внутрішній конфлікт, а не виставлятиме рахунок Путіну, доти російський президент робитиме те, що й робить", – наголосив Михайло Басараб.

Нагадаємо, на саміті "Великої сімки", що відбувся 10-11 квітня в Італії, глави міністерств закордонних справ країн, що входять у G7, не ухвалили рішення щодо розширення санкцій проти Російської Федерації.Путін в свою чергу заявив, що в Кремлі є інформація, що "провокації" – хімічні атаки – готуються і в інших регіонах Сирії, щоб звинуватити сирійську владу.