Загрузка...
Загрузка...

"Український закон "Про освіту" припиняє "комуністичну лафу" для Угорщини і Румунії", - правник


Член Венеційської комісії пояснив, чому Угорщина і Румунія протестують проти 7-ї статті закону України «Про освіту».

Передает:patrioty
Невдоволення з боку сусідніх держав виникло через те, що з ухваленням українського закону «Про освіту» для них закінчується така собі «комуністична лафа», — стверджує в інтерв’ю «Главкому» член Венеційської комісії Сергій Головатий, 

Як зазначає Головатий, поведінка офіційного Будапешта щодо українського закону «Про освіту» є досить агресивною. Він наголошує на тому, що в цьому аспекті Україна вже має досвід: Путін, анексуючи Крим, обґрунтовував свою агресію інтересом захисту «русскоязычних соотечественников».

«Так зване «мовне питання» в Україні — це, на жаль, один із найдошкульніших інструментів гібридної війни, що її Росія безперестанно вела й веде проти нас, вимагаючи надати російській статус другої державної, бо має на меті, щоб внаслідок цього українська мова, а з нею й незалежна Українська держава пішли в небуття», — говорить Головатий.

Невдоволення з боку сусідніх держав Головатий пояснює тим, що з ухваленням українського закону для них закінчується така собі «комуністична лафа», коли коштом української держави, а точніше – за кошт кожного українського платника податків, навчання в школах у певних регіонах здійснювалось державними мовами Угорщини або Румунії.

«З якого це дива ми всі разом – громадяни України – маємо готувати за власний кошт майбутніх спеціалістів чи посадовців для сусідніх держав?! Кому ще й досі незрозуміло, що на Українській державі лежить обов’язок забезпечити кожному громадянинові України безвідносно його чи її етнічного походження освіту саме українською мовою як державною задля того, щоб він чи вона мали повну гарантію свого недискримінаційного майбутнього щодо будь-якої професійної чи іншої посади в системі державних органів, установ чи закладів або щодо будь-якої ділянки приватного бізнесу?!» — коментує ситуацію Сергій Головатий.
Опублікував: Олег Устименко