Загрузка...
Загрузка...

Хто втратить знижки: Монетизація субсидій для населення


Україні разом з монетизацією субсидії посилять вимоги для її отримання

Про це розповів заступник міністра фінансів Сергій Марченко

Передает:korupciya
Монетизацію субсидій для населення можуть запустити з 2019 року.

“Якщо за перше півріччя 2018 року ми побачимо, що це робочий механізм, що є довіра до системи і немає обману, немає використання коштів на якісь інші цілі, то ми будемо готові з 1 січня 2019 року запустити монетизацію на рівні кінцевих споживачів. Ми візьмемо друге півріччя для підготовки. Цього часу буде досить, щоб з 2019 року всі запрацювало”, – зазначив Марченко.

У той же час, за його словами, існує ризик, пов’язаний з великою кількістю субсідіантов – 6,5 млн сімей.

“Ми вважаємо, що потрібно посилювати критерії для одержувачів субсидій, брати до уваги критерій “майновий стан домогосподарств. Ми зараз обговорюємо з Мінсоцполітики це питання “, – додав Марченко.

Нагадаємо, 15 жовтня в Україні стартував опалювальний сезон 2017/2018. Але кількість сімей, які отримають право на комунальну субсидію від держави, зменшиться у порівнянні з минулим сезоном.

Наступного опалювального сезону одержувачі субсидій будуть платити більше за послуги. Справа в тому, що термін опалювального сезону, згідно якого нараховуються субсидії, скорочено на один місяць, крім того, обмежені “соціальні” норми споживання енергоносіїв.

Окрім того, Уряд вирішив відновити соціальну справедливіть серед безробітних громадян, які отримують субсидію, але мають неофіційні доходи, при цьому не сплачуючи податки. За підрахунками Кабміну, таких громадян “величезна кількість”.