Загрузка...
Загрузка...

«Вже точно»: Філарет зробив історичну заяву про єдину церкву в УкраїніВселенський патріарх Варфоломій надасть Томос Українській православній церкві вже в поточному році.
Передает:onlineua.club
«Згідно інформації, яка є зараз у нас, Томос буде надано вже в цьому році. Коли саме – за місяць чи восени – конкретики немає, але точно в цьому році», — сказав предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет.


Він зазначив, що в даний час спеціальна комісія з трьох митрополитів Константинопольського патріархату об’їжджає всі помісні церкви і інформує про рішення патріарха надати автокефалію українській церкві.

«Оскільки делегація ще не об’їхала всі помісні церкви, то оголошення рішення щодо Томосу трохи затягується», — зазначив він.

Філарет додав, що Вселенський патріарх зацікавлений в автокефалії української церкви.

«За рахунок українських парафій московська церква має статус найбільшої в світовому православ’ї. Відтак – ставить питання про те, що оскільки вона є найбільша, то має бути першою. Після надання Томосу, від Москви відійде більше половини її українських парафій, відтак статус «найчисельнішої» буде втрачено, а разом з ним – претензії на першість», — пояснив він.