Загрузка...
Загрузка...

444 РОКИ ТОМУ КРИМСЬКІ ТАТАРИ СПАЛИЛИ МОСКВУ ПРОТЯГОМ 3 ГОДИН


3 червня 1571 року війська кримського хана Девлет Гірея захопили Москву і спалили її до тла. За час походу було вбито близько 80 тисяч чоловік і стільки ж було забрано в полон, передають Патріоти України з посиланням на “Цей день в історії”.

Весною 1571 року було зібране військо з кримських татарів і ногайців чисельністю понад 40 тисяч чоловік. Основні сили Московії брали участь в Лівонській війні і південні підходи до Москви охороняло лише шеститисячне військо на Оці.

2 червня військо Девлет Гірея підійшло до Москви і зняло оборону в передмісті. 3 червня татари почали грабунок міста. Єдиним безпечним місцем у Москві був Кремль, який неможливо було взяти без артилерії.

Татари підпалювали садиби торговців і ремісників, вбиваючи городян і біженців, які сподівались знайти у Москві захист. Сильний вітер поширив пожежу на все місто – за три години воно вигоріло практично повністю, включаючи царський палац у Кремлі.

Наляканий поразкою Іван Грозний погодився передати під кримський контроль астраханське ханство. 1575 року Іван Грозний зрікся царського престолу на користь касимовського хана Симеона Бекбулатовича, називав його великим князем всієї Русі, а себе – князем московським.
Джерело Новин