Загрузка...
Загрузка...

Скандальний закон про прийом першокласників: Що потрібно знати, щоб влаштувати дитину в школу

Міносвіти затвердило і оприлюднило наказ про прийом дітей в школи, в якому вводиться поняття жеребкування і територіального принципу.
Передает:https://korupciya.com/


Згідно з документом, під жеребкуванням піднімається спосіб конкурсного відбору дітей для зарахування на вільні місця, процедура якого схвалюється педагогічною радою установою освіти, затверджується керівником, здійснюється при добровільній присутності батьків дітей, які претендують на вільні місця, на принципах випадкової вибірки, публічності, прозорості та відкритості

Крім того, в наказі йдеться, що порядок жеребкування не поширюється на спеціалізовані навчальні заклади, художнього, військового, спортивного профілю, науково і соціально-реабілітаційні центри та установи професійно-технічної освіти.

Для зарахування в школу, одному з батьків необхідно написати заяву.

До заяви додаються:

1) копія свідоцтва про народження або документа, що посвідчує особу;

2) оригінал або копія медичної довідки № 086-1 / о "Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду", форма якої затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 16.08.2010 р № 682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010 року № 794/18089;

3) оригінал або копія відповідного документа про освіту (крім учнів першого і другого класів): табель навчальних досягнень за відповідний клас, свідоцтво, інший документ, що підтверджує отримання освіти.

Забороняється вимагати надання будь-яких інших документів, не передбачених цим Порядком.
До речі, до цього Міносвіти і МОЗ підтверджували необхідність надання довідки № 086-1 для школярів, а для вихованців дитсадка ще й карти щеплень. Виявляється, що карта щеплень для вступу до школи потрібна не буде.

З документа також випливає, що на першочергове зарахування претендують діти, які проживають на території обслуговування навчального закладу.

Для підтвердження цього батьки повинні подати один з наступних документів: копію документа з даними про місце проживання (наприклад, паспорта, посвідчення біженця і т.д.); довідку про місце реєстрації дитини (одного з батьків); виписку з Єдиного госдемографіческого реєстру про реєстрацію дитини або одного з батьків; копію документа, що посвідчує право на проживання дитини на території обслуговування школи (право власності на житло, право користування ним, крім договору на користування кімнатою в гуртожитку).

Відзначимо, що тепер цей наказ повинен затвердити Мін'юст, після чого він набуде чинності.