Загрузка...
Загрузка...

ЯКИМ ВЕЛИЧЕЗНИМ ШТРАФОМ КАРАТИМУТЬ ЗА НЕРОЗМИТНЕНЕ АВТО

Штраф за нерозмитнений автомобіль буде величезний, так звана схема тимчасового ввезення, щоб не їздити кожні 5-10 днів на кордон, не буде працювати.


Закарпатська митниця УКРІНФОРМ почала проводити спеціальні рейди, а СБУ, за даними голови Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олега Назаренка, вже навіть відкрила за підсумками перевірок кілька кримінальних справ, повідомляє UA-Reporter.com

Справа в тому, що власники авто на тимчасових номерах, щоб не їздити на пропускні пункти так часто, придумали кілька способів ухилятися від так званих «пересічок» (коли потрібно переїхати на «транзитному» транспорті кордон і повернутися назад) або хоча б максимально розтягнути час між ними.

У хід пішли в банальні способи. Водій приїжджав на кордон, припустимо, із запізненням на місяць, а на питання митника, чому не з’явився вчасно, посилався або на свою хворобу, або на поломку автомобіля. Виправдання, як і належить, підкріплювалися відповідними довідками від лікаря або з СТО.

Все б нічого, але масова епідемія серед власників авто з тимчасовою реєстрацією і їх транспорт, що розсипається на очах, спонукав контролерів запідозрити недобре.

«Справа в тому, що в Україні зараз можна абсолютно вільно виготовити будь-яку печатку. Тому підприємливі бізнесмени обзавелися печаткою і бланками СТО та почали торгувати довідками. Кілька виїздів перевіряючих за адресами, вказаними в реквізитах на довідках підтвердили, що ніяких станцій техобслуговування там немає і в помині», розповів Назаренко.

Вперше про масове надання підроблених довідок податківці заговорили ще пару місяців назад. Але тоді водії влаштували демарш, взявши в облогу пропускні пункти. Після того, як пристрасті трохи вщухли, а в парламенті з’явився законопроект, що пропонує збільшити період тимчасового ввезення до року, перевіряючі вирішили розібратися зі «довідкової мафією»

На сьогоднішній день з метою перевірки видачі довідок про тимчасову непрацездатність громадян в тій же закарпатської області податківці направили 38 запитів в місцеві відділи охорони здоров’я, ПП МЦ «Реабілітація», Ужгородську міську клінічну лікарню та ін. Направлено також 7 запитів на СТО. І, до речі, вже складено 3 протоколи про адміністративні порушення. Виявилося, зокрема, що «масово перехворіли» в основному власники елітних авто на транзитних номерах – AUDI Q7, AUDI A6, BMW 320, RANGE ROVER SPORT, MERCEDES 320.

Варто відзначити, що, якщо виявиться фальсифікація, водіям загрожує від 8,5 тис. грн. штрафу до 3 років в’язниці. Причому, за словами Назаренко, згідно з рішенням КС, штраф за несвоєчасний перетин кордону беруть за статтею 470 Митного Кодексу. «При оформленні протоколу на цей штраф, митниця змусить вас написати зобов’язання про вивезення транспортного засобу. І Ви будете повинні не кататися з квитанцією про сплату 8,5 тис. грн., а вивезти авто. У разі ж відмови у митниці з’являться передумови для кваліфікації ваших дій за статтею 485 Митного кодексу України. А це вже не штраф в 8,5 тис. грн, а стягнення в розмірі 300% вартості розмитнення авто (що може становити кілька тисяч доларів і перевищувати вартість самої машини) », – пояснює Назаренко.

Джерело Новин