Дівчина вийшла з коми, в якій знаходилася з 2000 року


Зараз 22-річна дівчина вже може виражати радість або гнів і здатна сприймати те, що відбувається навколо неї.

11 травня 2000 роки 6-річна Олександра Янчарска, дочка відомої в Польщі актриси Еви Блащік, запивала водою таблетку і вдавилася. Через гіпоксію дівчинка впала в кому, в якій і знаходилася до серпня цього року. Повідомляється, що зараз 22-річна дівчина вже може виражати радість або гнів і здатна сприймати те, що відбувається навколо неї.

Це стало можливим завдяки спільній роботі польських медиків і японських учених. Професор Исао Морите (Исао Morita) розробив новаторську процедуру, в ході якої пацієнтам, які перебувають в комі, імплантують електроди в шийний відділ хребта. Ці електроди отримують сигнали від основної частини апарату, розташованої на тілі пацієнта, і подають струм, який стимулює роботу мозку, поліпшуючи кровообіг. Стимулятор ЦНС 6 встановили ще пацієнту Майо в 2016 році, і вже друга людина прокинулася.

Доктор Моніка Барчевська (Monika Barczewska) з клініки нейрохірургії Університетського госпіталю в Ольштині (Клініка нейрохірургії, Університетська лікарня в Ольштині) заявила, що можна говорити про повний вихід дівчини з коми. Пацієнтці потрібна тривала реабілітація, її будуть заново вчити ходити і розмовляти, проте сам факт того, що сталося, вже дає надію багатьом пацієнтам. Стимулятори професора Морите будуть встановлені ще 8 людям до кінця цього року.

Інформація надійшла від лікарів клініки, сама актриса Єва Блащік поки не дала ніяких коментарів з цього приводу. Повідомляється також, що 35-річний чоловік, який першим вийшов з коми завдяки стимулятору, знаходиться в свідомості і здатний розмовляти на деякі теми.
Джерело Новин
Технологии Blogger.