Новий закон забороняє відеозйомку дій співробітників поліції


У законопроекті про впровадження презумпції правоти співробітника поліції буде прописана норма, яка забороняє громадянам проводити відеофіксацію дій патрульний поліцейський.

Це випливає з офіційної заяви глави Національної поліції України Хатіі Деканоїдзе, яке цитує «Інтерфакс-Україна».

Так, коментуючи майбутні зміни в законі, Деканоїдзе заявила наступне: «Багато людей на зло провокують поліцейських, знімають відео, потім це відео викладають в ютюбі і соцмережах, щоб було багато переглядів.»

Глава Нацполіціі вважає, що поліцейський має право дати наказ припинити відеозйомку, а в разі відмови – заарештувати. «Спочатку треба підкорятися, виконувати всі вказівки, які вам дає поліція, а потім ми будемо вже розбиратися через прокуратуру і суд, що сталося», – переконана Х.Деканоідзе.

Нагадаємо, що 5 липня 2015 року, радник голови МВС Антон Геращенко, який зараз також є автором законопроекту про заборону відеозйомки, закликав громадян знімати на відео дії поліцейських. «Робота поліцейського в патрульній службі цілком відкрита, його можна знімати з різних сторін», – говорив тоді Геращенко.

Однак, за останній рік, в мережі інтернет з'явилося тисячі відеороликів незаконних дій патрульної поліції, а саме – образ громадян в матірною формі, необгрунтована агресія і жорстокі побиття, вбивства, смертельні ДТП, фальсифікації штрафів.

Все це дуже розлютило керівництво МВС, пише «Дорожній контроль».

Замість покарання винних співробітників поліції, проведення навчання, представники Нацполіціі вирішили взагалі заборонити відеофіксацію щоб в інтернеті не потрапляли компрометуючі кадри. У МВС хочуть щоб в ЗМІ зберігався позитивний імідж поліції і США далі давали гроші «на реформу».

Разом з тим, Закон України «Про доступ до публічної інформації» дозволяє всім громадянам збирати інформацію про дії представників влади будь-яким незаборонених способом і на будь-який носій. Ніхто не має права заборонити громадянину знімати на відео дії працівників поліції, прокуратури та судів.

Крім цього, відповідно до ст.17 Закону України «Про державну підтрімку ЗАСОБІВ масової информации та соціальний захист Журналістів» – відповідальність за скоєння злочини проти журналіста у зв'язку з Виконання ним ПРОФЕСІЙНИХ обов'язків або перешкоджання его службовій ДІЯЛЬНОСТІ прірівнюється до відповідальності за скоєння таких ж Дій проти працівника правоохороних органу.

Та ж ст.17 Закону говорить, що «службова діяльність журналіста НЕ может буті підставою для его Арешт, затримання, а такоже вилучення зібраніх, опрацьованіх, підготовленіх ним матеріалів та технічних засобів, Якими ВІН корістується у своїй работе».

Таким чином, журналісти мають законом закріплену гарантію про те, що ніхто не може заборонити їм проводити відеофіксацію, заарештувати за це або відібрати апаратуру. Однак, на практиці, журналісти постійно піддаються насильству з боку представників МВС і ніяк фізично не можуть відстояти своє законне право на проведення відеозйомки.
Джерело Новин
Технологии Blogger.