Нові правила виїзду дітей за кордон: деталі


Дитина зможе виїхати з одним з батьків без дозволу іншого, наприклад, якщо в паспортному документі є відмітка про прийняття її на постійний консульський облік. Про це повідомляє jurliga.ligazakon.ua.

передает:http://jurliga.ligazakon.ua/
Кабмін постановою від 19 жовтня 2016 року № 733 вніс зміни до Правил перетину державного кордону громадянами України.

Відтепер діти до 16-річного віку зможуть перетинати кордон у супроводі одного з батьків без нотаріально завіреної згоди іншого з батьків. Однак - за умови відмітки в паспортному документі про прийняття виключно на постійний консульський облік.
До внесення змін для виїзду за кордон достатньо було відмітки про перебування на тимчасовому консульському обліку.

Новий порядок покликаний запобігати незаконному вивезенню за кордон дітей одним з батьків без дозволу іншого і сприяти захисту прав, як дітей, так і батьків.

Отож, без нотаріально посвідченої згоди одного з батьків можна перетнути кордон:
- якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та відсутній у пункті пропуску;
- якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин України, що не досяг 16-річного віку, або у проїзному документі дитини є відповідний запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві України за кордоном.
Також, без нотаріально посвідченої згоди одного з батьків можна перетнути кордон у разі пред’явлення документів або їх нотаріально посвідчених копій:
- свідоцтва про смерть другого з батьків;

- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
- рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім чи недієздатним;
- рішення суду про надання дозволу на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

- довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої ст. 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).
Технологии Blogger.