Загрузка...
Загрузка...

Будьте дуже обережними: в Україні масово продають спеції зі смертельною отрутоюУкраїну заполонили підроблені спеції: в перець кладуть крихту цегли, а замість кориці продають отруту.
передает:http://korupciya.com/

Справжні прянощі коштують дорого, тому виробники активно намагаються заощадити, передає Корупція.Інфо

В Україні почалося стихійне підроблення прянощів: в червоний перець додають крихту цегли, замість шафрану продають тонку пластикову стружку, а в куркуму підмішують отруйні барвники.

Шеф-кухар з Грузії Магула Каландія надає пікантності своїм стравам з допомогою спецій. Чи справжні перед нею прянощі, вона з'ясує навіть із заплющеними очима.

"Потрібно дивитися на колір спеції і щоб не було грудочок, а аромат був", – радить Магула Каландія.

Але, за її словами, автентичні спеції важко знайти як в Україні, так і в Грузії. "Хмелі-сунелі, наприклад, дуже дороге, тому його часто підробляють, щоб побільше заробити", – ділиться спостереженнями кухар.

В Україні найчастіше підробляють куркуму, підмішуючи крейду і хімічні барвники, щоб досягти яскраво-жовтого кольору. Щоб визначити, чи є такі добавки, треба перетерти пальцями щіпку спеції – крохмаль почне скрипіти і блищати, а мука – візьметься грудочками.

Але непрофесіоналу майже неможливо відрізнити підробку від оригіналу. Наприклад, ароматна кава з псевдокорицею може стати справжньою отрутою – викликати алергію і розлади травлення.

Тому що замість кориці часто продають рослину кассія, з якої роблять отруту для щурів. У справжньої кориці тонкі і крихкі завитки, а у кассії – товсті і тверді палички.

Відрізнити справжню корицю також можна, накрапавши на неї йод. Якщо порошок став дуже темно-синім, це кассія, а якщо він набув легкого синюватого кольору, то це справжня кориця.

Ботанічна назва, яку іноді пишуть на упаковці, у кориці справжньої – Cinnamomum Verum або Cinnamomum Zeylonicum, а у підробленої Cinnamomum aromaticum.

Також можна орієнтуватися на місце походження кориці. Кассія в основному з Індонезії та Китаю, а кориця з Цейлону, Шрі-Ланки. Але, звичайно, виробники можуть і обдурити.

Підроблені спеції небезпечні для здоров'я, застерігає дієтолог. Це може бути і задишка, і серцебиття, і так далі.

Зі спеціями, у яких занадто виражений аромат, потрібно бути обережними – це може свідчити про те, що вони містять значну кількість ефірних олій.

Щоб не наражати себе на небезпеку, експерти радять купувати тільки натуральні спеції в закритих скляних баночках, а не вагові, що продають на відкритих вуличних лотках.