Загрузка...
Загрузка...

Закон “про мову”:сенсаційні подробиці прийняття! Що чекає на нашу “милозвучну”!Має бути новий закон про мову, який скасує старий законодавчий акт Ківалова-Колесніченка. У Раді є декілька проектів зі своїми нюансами, але будь-який з них в 150 мільйонів разів кращий за закон Ківалова-Колесніченка, – перелає Корупція Інфо
передает:http://korupciya.com/

Про таке в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив позафракційний нардеп Андрій Іллєнко.

Як відзначив нардеп, у 2014-му, коли відбувся Майдан, через кілька днів після втечі Януковича, Рада проголосувала за проект депутата В’ячеслава Кириленка – скасування закону Ківалова-Колесніченка. «Всупереч регламенту його не підписав тодішній голова ВР Турчинов, який був також в. о. Президента. У підсумку закон просто завис», – пригадав Іллєнко.

Нардеп пригадав, що з того часу змінилося декілька спікерів, проте й досі зокрема нинішній Голова ВР Парубій цього не робить. «Ще у 2014 році ми зрозуміли, що з політичних причин цей закон блокується.

Тому зібрали підписи нардепів, серед яких було більшість із «Свободи», і подали до Конституційного суду подання, аби визнати закон неконституційним», – зазначив депутат ВР.

Однак два роки Конституційний суд вперто не помічав подання і не виносив питання на розгляд. «Просто не робив цього, ігнорував звернення групи нардепів. І нарешті 2016 ми домоглись початку розгляду», – акцентував нардеп.

Попри те, за словами Андрія Іллєнка, судді затягують вирішення питання. «Там досі сидять судді, які свого часу проводили державний переворот і давали Януковичу повноваження, яких він не набув під час виборів», – вважає депутат Верховної Ради.

Відтак, як альтернативний вихід із колапсу зі скасуванням закону Колесніченка-Ківалова може йтися про ухвалення нового закону, який скасує попередній – дискримінаційний для української мови. «Ми підтримаємо усі проекти, які є у Верховній Раді, аби хоча б один із них проголосували», – пообіцяв Іллєнко щодо позиції «свободівців».