Загрузка...
Загрузка...

Щорічні грошові виплати: як отримати і хто може претендувати
Щорічні одноразові виплати у 2017 році уряд вирішив підвищити. Хто може отримати гроші від держави, коли і що для цього треба – запитували журналісти сайту "24".

У 2017 році таку допомогу збільшили – вона виплачуватиметься до 5 травня і зросте в середньому на 26%.

Кому вимагати виплати у 2017 році?

Законодавство України говорить, що отримати щорічну разову грошову допомогу мають право ветерани війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, особи, на яких поширюється Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", а також жертви нацистських переслідувань передает:http://24tv.ua/

Однак, не лише. Як відзначив у коментарі сайту "24" юрист адвокатської фірми "Горо Лігал" Євген Власов, відповідно до згаданого закону до учасників бойових дій відносяться військовослужбовці – резервісти, військовозобов'язані – та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту тощо.

Щорічна виплата ветеранам бойових дій та учасникам АТО: є шанс отримати до 5 травня

До учасників бойових дій прирівнюються і особи, які у складі добровольчих формувань брали безпосередню участь в АТО, перебуваючи в районах антитерористичної операції у період її проведення, за умови, що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу Збройних Сил, МВС, Національної поліції, Національної гвардії та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, наголошує Власов.

Юрист пояснює: за загальним правилом, статус учасника бойових дій надається особам, зазначеним вище, якщо їх залучали до проведення антитерористичної операції на термін не менше ніж 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення.

Розмір виплати учасникам бойових дій

Як повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева, у 2017 році щорічну разову грошову допомогу до 5 травня виплачуватимуть у таких розмірах:

1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, ґетто та інших місць примусового утримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: I групи – 3 500 гривень; II групи – 3 100 гривень; III групи – 2 700 гривень;

2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків – 1 200 гривень;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 3 500 гривень;

4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 600 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 500 гривень.

До якого часу треба подати документи, щоб отримати виплати?

Учасники бойових дій, які звільнені в запас, мають до 30 квітня 2017 року подати: заяву до районного військкомату про виплату допомоги (форма заяви є у військкоматі), посвідчення учасника бойових дій, реквізити банківського рахунку, на який будуть перераховані кошти.

Заяви та документи не подають і отримують виплату автоматично: інваліди війни (їм кошти будуть нараховані на банківський рахунок, або вони зможуть їх отримати у поштовому відділенні) та учасники бойових дій, які служать (їм кошти будуть нараховані на банківський рахунок, або вони зможуть їх отримати у військовій частині).

Одноразова виплата учасникам бойових дій: коли подавати документи
Документи на одноразову грошову допомогу треба встигнути подати до кінця квітня цього року

Усі гроші мають бути нараховані до 5 травня 2017 року. Виплата здійснюється через відділення зв'язку або установи банків на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії. Особам, які не є пенсіонерами – за місцем їхнього проживання.

Виплати-2017: основні нюанси

Якщо кошти не надійшли або просто для того, щоб перевірити свої дані, слід звернутися до органів соцзахисту за місцем реєстрації.

Більше того, наголошує Євген Власов, якщо особа, яка має право на щорічну допомогу, не отримала її, в тому числі набула статус учасника бойових дій до 5 травня 2017 року (включно), вона має право звернутися до місцевого органу соціального захисту за отриманням допомоги, подавши заяву, свої банківські реквізити, документи, що підтверджують статус учасника бойових дій (посвідчення). Виплата у цьому випадку здійснюватиметься до 30 вересня 2017 року.

Що робити, якщо не отримали виплати до 5 травня
Якщо не отримали виплати до 5 травня – юристи радять звертатися до органів соцзахисту

Проте і тут без нюансів не обійшлося. Юрист зауважує, положення статті 12 того ж Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо визначення розміру грошової допомоги урядом на підставі відповідної постанови визнано неконституційними, оскільки до 2008 року розмір щорічної разової допомоги був у цьому законі закріплений в розмірі 5-ти пенсій за віком.

На практиці, учасники АТО, отримавши "урядовий" розмір допомоги, ще звертаються до суду з вимогою до органу соціального захисту про доплату до 5-ти пенсій грошової допомоги. У 2016 році, каже юрист, суди досить часто ставали на бік учасників АТО та зобов'язували здійснити відповідну доплату.