Загрузка...
Загрузка...

Як отримати біометричний закордонний паспорт: процедура, ціни, нюанси
Другий день Україна радіє — безвізовий режим із країнами ЄС таки наш. Але обов'язковою умовою для безвізових мандрів є наявність у громадянина біометричного паспорту. Все, що варто знати про його отримання — у публікації сайту "24".

Біометричні паспорти в Україні можуть бути двох видів (так само, як досі — не біометричні): для виїзду за кордон та внутрішні. Тут говоримо про ті, які потрібні саме для безвізових мандрівок, закордонні біометричні.
передает:http://24tv.ua/

Відмінність такого документу від старої його версії — він має вбудований в обкладинку електронний чіп та відповідну позначку на обкладинці. На електронному носії продубльована інформація про власника паспорта, а також його оцифрований вираз обличчя, підпис та відбитки вказівних пальців рук. Все це для того, щоб спростити процес ідентифікації громадянина на кордоні.

До слова, за інформацією Державної міграційної служби, з січня 2015 року вже 3 мільйони 25 тисяч 129 українців отримали біометричні документи для виїзду за кордон.

Читайте також: Біометричні паспорти: чи можна їх зламати

Які документи потрібні для виготовлення біометричного паспорта

Список документів для осіб, що досягли 16-річного віку:

- заява-анкета (подається особисто або законним представником);
- паспорт громадянина України (для осіб, що досягли 14-річного віку);
- свідоцтво про народження (у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше особі, що не досягла 14-річного віку);
- відповідні документи з відміткою банку про здійснення встановлених законодавством платежів (консульського збору) або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів (консульського збору);
- документ про реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків у разі його наявності (для громадян, що досягли 18-річчя).

Сфотографуватись на фото можна прямо на місці. Якщо оформлюєте документ дитині до 12 років або людині, що за станом здоров'я не може пересуватись (і про це є відповідна довідка) — то фото можна принести готові: дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра та одну — розміром 10 х 15 сантиметрів.

Зразок біометричного закордонного паспорта

Якщо оформлюється паспорт для виїзду за кордон дитині до 16 років, що проживає з одним із батьків, додатково подається оригінал або засвідчена в установленому порядку копія одного з таких документів: свідоцтва про смерть другого з батьків; рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків; рішення суду про визнання другого з батьків безвісти відсутнім; рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету, або у разі оформлення паспорта у закордонній дипломатичній установі України – іншого документа, що підтверджує таку реєстрацію; оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька.

Куди звернутись для отримання біометричного паспорта

Для оформлення паспорта українця для виїзду за кордон, в тому числі — і біометричного, громадяни України мають звернутися до будь-якого підрозділу міграційної служби. У ДМС наголошують — саме у будь-який підрозділ, незалежно від місця проживання громадянина. Відповідні підрозділи, у яких є технічна можливість для оформлення біометричних документів, є у кожному облцентрі (хоча це і не всі). Зокрема, у Києві таких підрозділів усього 11; у Харківській області їх — 15, у Львівській — 27. Детально про адреси відповідних підрозділів ДМС можна дізнатися на офіційному сайті відомства.

Є така ймовірність, що у відповідь на чималий попит деякі "підприємливі" особи можуть організувати такий собі бізнес з надання послуг з оформлення закордонних паспортів. Приміром, за якусь певну суму зголосяться за вас нести документи, стояти в черзі тощо. Але зауважте — заяву на отримання біометричного закордонпаспорта людина має подати особисто . Або це може зробити законний представник громадянина, у випадках, передбачених законодавством. Але ніяк не стороння людина, яка ще й гроші за це проситиме.

Біометричний паспорт в Україні: деталі біометричного чіпу

Скільки коштує біометричний паспорт

У разі оформлення протягом 20 робочих днів сума адміністративного збору складає 557 гривень 32копійки ( з них вартість адміністративної послуги – 253 гривні та вартість бланку паспорта – 304 гривні 32 копійки).

У разі термінового (протягом 7 робочих днів) оформлення це коштуватиме 810 гривень 32 копійки.

Ще терміновіше оформлення — протягом 3 робочих днів у випадках, визначених законодавством, також обійдеться у 810 гривень 32 копійки.

У ДМС також зауважують — якщо оформлюватимете закордонний паспорт через консульську службу — сплатите додатково ще консульський збір.

Термін видачі

Заяви про оформлення паспорта розглядаються протягом не більш як 20 робочих днів з дня подання документів. Виключення: при терміновому оформленні (за заявою особи) зі сплатою подвійного розміру держмита та вартості послуги — до 7 робочих днів.

Якщо поїздка пов'язана з терміновим лікуванням від'їжджаючого, від'їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном,— протягом 3 робочих днів.

Термін дії біометричного паспорту

Так, він видається не довічно, майте на увазі. Для громадян, віком до 16 років, такий паспорт буде діючим 4 роки, для громадян віком понад 16 років — 10 років з дати видачі. Далі — потрібно буде оформлювати його знову.

Зразок біометричного паспорта

Власники біометричних паспортів про процедуру

Анна Косинська, Київ: "Отримувала біометричний паспорт минулого року взимку. Витратила близько 500 гривень. Із незручностей – два рази ходила до банку оплачувати квитанції, бо відразу не пояснили, які саме треба і як їх правильно заповнювати.
Процедура оформлення самого паспорта – швидка: прийшов, тебе сфотографували, поставив відбитки (правда, вони чомусь декілька разів не хотіли ставитися), віддав оплачені квитанції та чекаєш десь місяць. У моєму випадку – черг практично не було – 1-2 людини переді мною".

Олександр Дуброва, м. Ромни, Сумська область: "Я оформлював біометричний паспорт у середині 2015 року, ще коли тілько його вводили. Потрібно було спершу прийти до підрозділу міграційної служби і попередньо записатися, тільки стати в чергу. Тоді вона була велика. Я чекав, мабуть, більше 2 місяців. Тоді не було достатньо бланків. Зараз уже, наскільки я знаю, такої проблеми немає. Далі потрібно було прийти, зробити фото на місці, внести необхідні дані, зняти відбитки пальців. І тоді ж видали квитанції на сплату. Мені все обійшлось у гривень 500. Можна було ще звернутися у будь-якому крупному місті до держпідприємства "Документ", де все можна зробити буквально за кілька днів, але гривень на 500 дорожче". (Станом на сьогодні на сайті ДП "Документ" вказано, що "З технічних причин в усіх центрах "Паспортний сервіс" оформлення та видача закордонних паспортів і ID-карток не здійснюється" — "24").

Анна Васюта, Львів: "Здавала документи в ЦНАП. Один день просиділа в черзі, не встигла здати. Зате прийшла пораніше на наступний і здала доволі швидко. За 20 днів передзвонили, що можна прийти забрати. А для здачі відбитків пальців мила руки, бо з першого разу не хотіли відбиватися до потрібного мінімуму. Але потім все вийшло. Загалом процедура подачі документів мені зайняла 20-25 хвилин. Але в той день, коли не встигла здати документи, переді мною була жінка, яка годину сиділа через ті відбитки, кільканадцять раз руки ходила мити".