Загрузка...
Загрузка...

Порошенко підписав новий надважливий закон. Українці на це чекали давно!


Президент України Петро Порошенко підписав закон про державний контроль за якістю та безпекою продуктів харчування і кормів.

Передает:http://korupciya.com/
Президент України Петро Порошенко підписав закон, який на законодавчому рівні закріплює правові та організаційні засади державного контролю за якістю та безпекою продуктів харчування і кормів. Як повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України, даний документ вступить в силу навесні 2018 року.

«Підписання президентом закону є нашою значною перемогою і важливим етапом в адаптації українського законодавства до європейських норм і стандартів. Його реалізація дозволить ефективно здійснювати державний контроль у сфері безпеки та якості харчових продуктів за європейськими принципами », – наводяться в повідомленні слова заступника міністра аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевой.

Прес-служба додала, що для того, щоб цей закон запрацював на повну силу, парламенту потрібно прийняти ще велику кількість підзаконних актів. Як раніше повідомляла прес-служба Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, метою даного документа є гармонізація законодавства України з регламентами та директивами Європейського Союзу в сфері контролю за якостю та безпекою вітчизняних продуктів харчування.

Ще одним важливим ефектом від прийняття даного закону стане мінімізація корупції. Так, якщо життю та здоров'ю громадян буде загрожувати небезпека, перевірка суб'єктів господарювання здійснюватиметься без попередження. Також, за даними відомства, цей закон сприятиме мінімізації корупційних ризиків завдяки нормі про відеофіксації процедури інспектування не тільки інспекторами Госпродпотребслужби, але і господарюючими суб'єктами.

Як повідомлялося, 18 травня Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №0906 «Про державний контроль, який здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин». За ухвалення даного документа проголосували 251 народний депутат при необхідному мінімумі в 226 голосів.