Загрузка...
Загрузка...

“А це хабар?”: В НАБУ показали відео зірваної спецоперації із заступником ДМС


У четвер, 30 листопада, Національне антикорупційне бюро заявило про наявність у нього доказів корупції зі сторони першого заступника голови Державної міграційної служби Діни Пімахової, а також опублікувало відео зустрічі чиновниці з детективом НАБУ.

Передает:korupciya
У відомстві пояснюють, що спецоперація розпочалася у квітні 2017 року з того, що детектив НАБУ проник до організованого злочинного угруповання у складі чинних та колишніх посадовців ДМС України.

Згідно з оперативними даними, ці особи, діючи у змові, вимагали та отримували грошові кошти за надання іноземцям громадянства України, посвідок на тимчасове проживання на території України, а також за винагороду пришвидшували виготовлення біометричних паспортів,– уточнили у НАБУ.

Зазначається, що розгалуженість мережі учасників злочинної організації вимагала підвищеної законспірованості. Відтак, представник НАБУ встановив безпосередній контакт із першою заступницею голови ДМСУ, яка, за оперативною інформацією, була одним з керівників злочинної організації.

27 серпня 2017 року детектив НАБУ мав неформальну зустріч зі згаданою чиновницею, під час якої він (за легендою, представник іноземної компанії) звернувся за порадою щодо отримання іноземцем паспорта України.

“Посадовець ДМСУ не тільки не відхрестилася від цих розмов, а навпаки сама запропонувала скористатися, за її словами, “єдиною законною схемою”, що б дозволила реалізувати намір. А саме: “зробити” іноземцю родичів в Україні шляхом фальсифікації тестів ДНК та отримання відповідного рішення суду – у сукупності цей набір даних є підставою для надання громадянства”, – мовиться у роз’ясненні НАБУ, а також зазначається, що чиновниця власноруч того дня передала список документів, потрібних для реалізації наміру.

Також повідомляється, що під час зустрічі 7 вересня чиновниця ДМС ще раз підтвердила озвучену суму та уточнила, що мовиться про 30 тисяч доларів США. Проте, коли на початку жовтня детектив НАБУ приніс пакет документів, про які мовилося раніше, чиновниця вже, ймовірно, будучи обізнаною про особистість детектива під прикриттям та його належність до НАБУ, відмовилася прийняти ці документи. Тож у відповідь на реакцію чиновниці ДМС детектив НАБУ під прикриттям надалі підтримував виключно неформальне спілкування задля підтримання легенди.

В НАБУ стверджують, що встановили схему розгалуженої злочинної діяльності щодо надання послуг міграційного характеру за участю інших посадовців ДМС, територіальних підрозділів та фізичних осіб-посередників.

Зазначається, що 23 листопада 2017 року Пімахова ініціювала зустріч за вечерею, під час якої поцікавилася у детектива НАБУ, чи вдалося владнати справу іноземця, в отриманні громадянства якого вона колись обіцяла сприяння, а потім – відмовилася. На це детектив відповів чиновниці, що не володіє інформацією щодо іноземця, проте є інший, якому потрібно отримати посвідку про тимчасове проживання на території України. Так, 24 листопада працівниця ДМС запропонувала принести їй документи.

Після передачі документів, 27 листопада, чиновниця ДМС сама зателефонувала детективу під прикриттям і повідомила: питання вирішити легше, ніж із громадянством, проте сума буде такою ж, яка обговорювалася раніше, тобто 30 тисяч доларів США. У випадку згоди вона запропонувала передати їй половину від цієї суми 29 листопада. Саме 29 листопада під час передачі цієї суми детектива, який працював під прикриттям, затримали працівники СБУ та прокурори ГПУ.

“Таким чином, було зірвано спецоперацію НАБУ та САП із викриття масштабної корупційної схеми в Державній міграційній службі”, – наголошують у НАБУ.

З огляду на суспільний резонанс, НАБУ наводить фрагменти розсекречених аудіо- та відеоматеріалів, отриманих у межах проведення негласних слідчих дій.

“З метою спростування деяких тез брифінгу посадовця ДМСУ щодо особистого характеру зустрічей, наводимо відео однієї з таких неформальних зустрічей, під час якої чиновниця попросила детектива обміняти 50 тисяч гривень, які вона отримала від третьої особи, і які, з її слів, могли бути контрольованим хабарем. Пояснюючи свої дії, вона зазначила, що обмін їй потрібен для того, щоб виключити можливість ідентифікації цих купюр”, – пояснили в антикорупційному відомстві.