Загрузка...
Загрузка...

“Поховання померлих в парках, лісах та скверах…”: В Кабміні розповіли про новий приголомшливий законопроект

Біопоховання передбачає поховання тіла із використанням матеріалів для розкладання протягом п'яти років.
Передает:https://korupciya.com/


Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроект № 8248, який передбачає дозвіл на біопоховання померлих людей у парках, лісопарках, скверах і на інших земельних ділянках.

Відповідно до законопроекту, в населених пунктах дозволяється відводити місця біопоховання померлих не тільки на територіях кладовищ, а й у парках, лісопарках, парках культури та відпочинку.

Біопоховання – це різновид поховання із використанням матеріалів, що розкладаються протягом п'яти років. Над таким місцем поховання встановлюють тільки інформаційну табличку – жодних надмогильних споруд.

Відповідні зміни пропонують внести до закону "Про поховання та похоронну справу".

У пояснювальній записці до законопроекту значиться, що документ спрямовано на дерегуляцію підприємницької діяльності у сфері ритуальних послуг та створення конкурентного середовища; розвиток такого різновиду поховання, як кремація.

Зокрема, пропонується передбачити у законодавстві ряд визначень – наприклад, поняття "біопоховання", "колумбарій" (споруда для поховання урн з прахом), "наруга над могилою", "наруга над тілом померлого" тощо.

До переліку принципів діяльності у сфері поховання пропонують додати "еколого-економічну ефективність використання земельних ресурсів".

Працівникам правоохоронних органів мають намір заборонити передавати ритуальним службам контакти родичів померлої людини – із встановленням кримінальної відповідальності за порушення (разом з тим документ не передбачає таких змін до ККУ).

Натомість пропонують запровадити окремі санкції за неналежне чи самовільне використання кладовищенських та надмогильних споруд, склепів, урн з прахом, могил або інші дії з метою зневажити родинну чи суспільну пам'ять про померлого. Йдеться про штраф до 1700 грн або арешт до 4 місяців, обмеження або позбавлення волі на строк до 2 років.

Органам місцевого самоврядування мають намір доручити вести публічний реєстр надавачів ритуальних послуг на відповідній території; виявляти несанкціоновані місця поховань; сприяти будівництву крематоріїв.

Законопроект містить зміни до статті щодо перепоховання – зокрема, перелічено можливі причини таких заходів.

Нагадаємо, раніше столична прокуратура спростувала інформацію про те, що зміни до Кримінально-процесуального кодексу збільшать термін видачі тіл померлих для поховання.