Загрузка...
Загрузка...

В Україні 286 тис. осіб живуть у "сучасному рабстві"


В Україні 286 тисяч осіб живуть у "сучасному рабстві". 
Передает:pravda.com.ua
Відповідно до світового антирейтингу сучасного рабства Global Slavery Index, складеного австралійською правозахисною організацією Walk Free Foundation, частка тих, хто живе в умовах сучасного рабства, в Україні становить 6,4 на 1 тисячу осіб.

Серед країн Європи та Центральної Азії Україна розташувалася на 7 місці, Туркменістан - на першому (показник 11,2 на 1000 осіб), Росія – на 11-му (5,5/1000). Наприкінці рейтингу - Фінляндія, Данія, Швеція та Люксембург з показниками 1,7 - 1,5 відповідно. 
Рейтинг містить інформацію про кількість людей у сучасному рабстві у різних країнах, аналіз дій урядів та форми рабства - зокрема, примусова праця, примус до шлюбу, боргова кабала та примусова сексуальна експлуатація.  
"У країнах Європи та Центральної Азії близько 3,6 млн осіб - чоловіків, жінок і дітей - живуть у сучасному рабстві. Найпоширеніше рабство - примусова праця (3,6 на 1000 осіб), примусовий шлюб - 0,4 на 1000; 36% жертв примусової праці перебували у борговій кабалі; 14% - випадки примусової сексуальної експлуатації", - зазначається у документі. 

При цьому Туркменістан, Білорусь і Македонія визнано країнами з найвищим розповсюдженням сучасного рабства, а Росія, Туреччина і Україна мають найвищий абсолютний показник у 39% жертв у регіоні Європи та Центральної Азії. 
Також укладачі рейтингу зазначають, що у 2018 році стало зрозуміло, що країни з високим ВВП мають вищі показники поширеності сучасного рабства, ніж вважалося раніше. Йдеться, зокрема, про США, Австралію, Велику Британію, Францію, Німеччину, Нідерланди та низку інших європейських країн.

"Навіть у країнах з сильним законодавством існують суттєві прогалини у захисті таких соціальних груп, як мігранти, безхатченки, неофіційно працевлаштовані та деякі меншини. Ці прогалини, які активно використовуються злочинцями, вимагають термінової уваги з боку урядів", - зазначається у доповіді.

Загалом, за даними дослідження, у 2016 році у світі налічувалося 40,3 млн осіб, що жили в умовах "сучасного рабства", близько 70% з них - жінки і дівчатка.

У 2013 році у рейтингу світового рабства Global Slavery Index Україна посідала 86 місце зі 162. Кількість осіб, що перебували у рабстві на території України, становила від 110 до 120 тисяч.  Серед найближчих сусідів України за рейтингом світового рабства опинилися: Молдова ( 6-е місце), Росія (49), Чехія (54), Угорщина (55), Болгарія (56), Хорватія (60), Польща (62), Словаччина (63).