Загрузка...
Загрузка...

Скоро до Умані приїдуть сотні хасидів: як готується українська поліція

Підготовка до забезпечення порядку під час щорічного паломництва хасидів в місті Умань Черкаської області з нагоди святкування Рош ха-Шана – Нового року за юдейським календарем, – вже почалася. Про це повідомляє департамент комунікації МВС України.
Передает:korupciya.com

"Велику увагу приділяємо місцям прибуття паломників, маршрутами пересування і місцям проведення заходу", – розповів заступник голови Національної поліції України – керівник патрульної поліції Олександр Фацевич на зустрічі з делегацією Ізраїлю.

Перший заступник голови Нацполіції – начальник кримінальної поліції В'ячеслав Аброськін зазначив, що правоохоронці врахують досвід попередніх років.

"Як показує наш досвід, злочинні організації, які влаштовують провокації під час заходу, не антисемітські. Їх головне завдання – дискредитація української поліції. Всі спроби провокацій отримають жорстку реакцію", – зазначив Аброськін.

Перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий повідомив, що до процесу забезпечення порядку активно залучатимуться ізраїльські правоохоронці. Він зазначив, що до роботи на місці проведення заходу залучатимуться патрульні поліцейські, групи тактико-оперативного реагування, кінологи і вибухотехніки.

У свою чергу, голова департаменту з надзвичайних ситуацій ізраїльської поліції Рафаель Коен повідомив, що 20 поліцейських офіцерів прибудуть з Ізраїлю для допомоги до місця проведення заходу.

"Вони залишатимуться до повного завершення заходів, щоб переконатися, що все пройшло без інцидентів", – зазначив Коен.

Посол Ізраїлю в Україні Еліа Білоцерківський додав, що щорічне паломництво в Умань є найважливішим єврейським заходом поза територією Ізраїлю.

"Хочу відзначити високий професіоналізм українських правоохоронців при координації взаємодії заради забезпечення громадського порядку", – підкреслив Білоцерківський.

Начальник Департаменту превентивної діяльності Національної поліції Ігор Бабич повідомив, що територія проведення заходу буде повністю пішохідною, а для доступу до неї треба буде отримати перепустку.

Відзначимо, за даними поліції, в 2017 році до Умані прибули з нагоди святкування іудейського нового року понад 33 тисяч паломників-хасидів з 16 країн.

Минулого року до забезпечення громадської безпеки та порядку і безпеки дорожнього руху в Умані під час святкування Рош ха-Шана залучалися понад 500 українських поліцейських і 17 співробітників поліції Ізраїлю. Правоохоронці працювали в місцях проведення культових заходів в цілодобовому режимі.

Популярное:"Поскаржився адміністратору, а у відповідь отримав удари по голові ": Робітник "Епіцентру" жорстоко побив покупця

Не обійшлося в 2017 році в Умані без інцидентів – ввечері 21 вересня, в розпал святкування у гаражах неподалік від місця масового перебування паломників-хасидів пролунав вибух, в результаті якого постраждали 13-річний хлопець і дорослий громадянин Ізраїлю. За даним фактом було порушено кримінальне провадження за ч.4 ст.296 ( "Хуліганство") Кримінального кодексу України.

Як відомо, культові заходи з нагоди святкування Рош ха-Шана, Нового року за іудейським календарем на могилі цадика Нахмана та у приміщенні синагоги в Умані відбудуться 9-11 вересня 2018 року.