Загрузка...
Загрузка...

Неймовірне Солотвино! На унікальних озерах – пік сезону. ФОТО

Вода і сіль, що лікують. Знамениті тутешні озера приваблюють улітку тисячі курортників не лише з усіх куточків України, але й з-за кордону.
Передает:zakarpatpost.ne

Водичка тут тепер дуже тепла — 25 — 27 градусів. Концентрація солі у ній — майже 200 грамів на літр! Вона допомагає зцілювати передовсiм шкiрнi хвороби. А ще завдяки їй утопитися в солотвинських озерах просто неможливо, адже дуже солона вода тримає на поверхні. Можна лежати й читати газету. Головне — аби вода не потрапляла в ніс та очі. Виходиш з озера весь бiлий. На тiлi виблискують кристали солi…
Вартість проживання в Солотвині — на будь-який гаманець. Кімнату можна винайняти за дуже скромну суму — від 60 до 100 гривень з особи. На туристичній базі проживання коштуватиме від 200 до 500 гривень за добу. Обід у місцевих кафе — 70 — 90 гривень. Також доведеться заплатити за вхід на озера — від 30 до 50 гривень.
“Щороку приїздимо сюди хоч на тиждень — підлікуватися, — розповідає киянка Ірина Лупій. — Сусідки лякали, мовляв, Солотвино йде пiд землю, на місці озер утворюються провалля. Та ми на це не зважаємо — нічого такого тут не бачили”.
Щороку приїздимо сюди хоч на тиждень — підлікуватися, — розповідає киянка Ірина Лупій. — Сусідки лякали, мовляв, Солотвино йде пiд землю, на місці озер утворюються провалля. Та ми на це не зважаємо — нічого такого тут не бачили”.
“Урвища утворюються на мiсцях занедбаних соляних копалень, та зонi вiдпочинку вони не загрожують, — каже Юрій Ухаль, голова смт Солотвино. — Маємо експертні оцінки. Вiдпочивати на солоних озерах безпечно, адже вони лежать на твердому грунтi. А найкраще приваблюють сюди людей розповiдi хворих, яких зцiлила сiль землi”.
Раніше до Солотвина приїжджали оздоровлюватися також у соляних шахтах, тисячі пацієнтів лікували тут астму, обструктивний, хронічний бронхіт та алергії. Однак уже вісім років унікальні підземні відділення Української республіканської алергологічної лікарні та обласної алергологічної лікарні не працюють. І відновити їх нереально.
Раніше до Солотвина приїжджали оздоровлюватися також у соляних шахтах, тисячі пацієнтів лікували тут астму, обструктивний, хронічний бронхіт та алергії. Однак уже вісім років унікальні підземні відділення Української республіканської алергологічної лікарні та обласної алергологічної лікарні не працюють. І відновити їх нереально.
Сьогодні пацієнтів у Солотвині лікують лише у соляних кімнатах штучного мікроклімату. Однак відтворити у них умови, які мали на рівні 300 метрів під землею, практично неможливо. Якість солі та чистота насичення породи кристалами натрію хлору в Солотвині була найвища, якщо порівнювати з іншими українськими копальнями. Температура повітря в шахті трималася на рівні 22 градусів, а це насприятливіші умови для лікування астми. Пацієнтів оздоровлювали вдень і вночі, курсами по 16 і 24 дні.
Киянин Володимир Вікторов десять років тому лікувався в підземному відділенні лікарні.
“Нас десь о 19-й годині спускали в шахту, і ми проводили там цілу ніч, а вранці піднімали на сніданок, — згадує чоловік. — Тепер приїжджаю до Солотвина з внуком, у нього обструктивний бронхіт. Відвідуємо соляну кімнату. Але ефект менший, аніж від підземного відділення. Я свою астму вилікував саме завдяки соляним шахтам, три роки поспіль їздив сюди на 24 дні”.
Тепер же більшість хворих із легеневими хворобами їдуть зцілюватися на інший край держави — до Бахмута Донецької області. А основною привабою Солотвина залишаються унікальні озера