Загрузка...
Загрузка...

Україна і Канада підписали Угоду про ЗВТ: названо топ-5 проривів


Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів і міністр торгівлі Канади Христина Фріланд підписали Угоду про Зону вільної торгівлі між країнами, дія якої почалося з 11 липня 2016 року, імплементація триватиме 7 років.

 Церемонія відбулася в Адміністрації президента України.

Також на церемонії були присутні президент України Петро Порошенко, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та його канадський колега Джастін Трюдо.

“Хочу подякувати Канаді за постійне партнерство і підтримку. Політична, економічна та гуманітарна допомога Канади нам вкрай необхідна. Канадці можуть ділити з нами успіх, який демонструє нова українська поліція. А допомога нашої армії неоціненна”, – зазначив Порошенко.

Трюдо розповів про зняття торгових бар’єрів. “Ця угода створить нові ринки, допоможе організувати нові робочі місця. Це сприятиме розвитку економік обох країн. Ми завжди будемо стояти на боці України”, – наголосив прем’єр-міністр Канади

Заступник голови МЕРТ-торговий представник України Наталія Микольська на своїй сторінці у Facebook опублікувала топ-5 найцікавіших фактів про українсько-канадські торгові відносини:

1. Ця угода стане першопрохідцем для України на американському континенті і першою угодою з країною з північноамериканського регіону, що охоплює ринок такого масштабу.

Крім того, оскільки Канада збирається підписати Угоду про ЗВТ з Євросоюзом, договір України з Канадою є додатковим фактором включення нашої країни в глобальний ланцюг виробництва товарів з доданою вартістю.

2. Значна ємність ринку Канади і високий рівень споживання відкривають перспективи України для нарощування обсягів експорту та розвитку економічного співробітництва.

Обсяг імпорту Канади з країн світу у 2015 році склав $547,76 млрд. На сьогодні частка України в загальному обсязі імпорту Канади дуже незначна, а це означає, що є велика зона росту.

3. У структурі експорту з України в Канаду традиційними товарами є неблагородні метали – 36%; частини до рухомого складу – 12%; машини, обладнання – 9%; екстракти дубильні – 8%; іграшки – 6%; деревина – 5%.

4. У 2016 році (за січень-квітень) найбільше зростання експорту спостерігається за такими товарними групами, як деталі до рухомого складу (зросли на $3,5 мільйона, торік у січні-квітні не експортувалися); екстракти дубильні, жири і масла, одяг трикотажний.

5. Частка в українському експорті в Канаду продукції з доданою вартістю становить близько 30%. А експорт частин рухомого складу (12% від загального) у 2015 році збільшився в 3,9 рази
Джерело Новин