Загрузка...
Загрузка...

Куди перенесуть могилу провідника ОУН із Мюнхена


Невідомі в Мюнхенi облили надгробок провідника ОУН смолою. Це вже не перший випадок вандалізму на могилi Степана Бандери.

Влітку 2014 року пам’ятний хрест на цвинтарi Вальдфрідгоф було зруйновано, а землю з невідомих причин зловмисники перекопали. А в червні 2015-го на могилi Степана Бандери написали дату Волинської трагедії й повісили радянський прапор, зазначає газета Експрес.

– За похованням Степана Бандери в Німеччині де-юре відповідає родина провідника ОУН. Але де-факто могилу доглядають не лише родичi, а й українська діаспора в Німеччині, – розповідає Павло Подобєд, начальник відділу облiку i збереження місць пам’яті Українського інституту національної пам’яті.

– Коли в серпні 2014 року невідомі вчинили спробу розкопати могилу Бандери, тоді ж вони скинули 180 сантиметровий кам’яний хрест. Надгробок відновила своїм коштом українська громада Мюнхена.

– Чому в Європі таке ставлення до поховань повстанців?

– Не дивно, що це вже, як мінімум, третiй випадок від початку війни з Російською Федерацією. В руйнуванні поховань діячiв українського визвольного руху зацікавлена найперше Росiя. Москва зацікавлена в дискредитації українських героїв. Впіймати за руку цих вандалiв наразi не вдалося, але це очевидні речі.

– То, може, варто перенести поховання Бандери в Україну, аби убезпечити могилу від вандалiв?

-Зараз триває робота над створенням Українського національного пантеону в Києві. Про конкретні iмена поки що не йдеться, але очевидно, що там будуть поховання людей, якi зробили значний внесок у розбудову та становлення Української держави. Йдеться i про Степана Бандеру зокрема. До слова, перенесення праху з Німеччини до України коштує від 3,5 до 5 тисяч доларiв.
Джерело Новин