Загрузка...
Загрузка...

Вчені назвали хвороби, які активніше почали вбивати людство


В останні роки вірусні гепатити стали однією з провідних причин смерті населення Землі.

Такі висновки зробили вчені колаборації Global Burden of Disease Study.

Дослідники з десятків країн провели оцінку захворюваності та смертності від гострих вірусних гепатитів, а також цирозу і раку печінки, викликаних хронічними інфекціями, з урахуванням віку та статі по країнам світу з 1990 по 2013 рік.

З’ясувалося, що за вказаний період часу глобальне число смертей від вірусних гепатитів збільшилася з 0,89 мільйона до 1,45 мільйона в рік.

Як пишуть дослідники, хоча ці інфекції стали однією з провідних причин смерті та інвалідності, наявність вакцин та ефективних противірусних препаратів дає шанси на поліпшення глобального громадського здоров’я.

За словами одного з авторів роботи Грема Кука, зараз вірусні гепатити вбивають народу не менше, ніж туберкульоз, малярія або ВІЛ-інфекція, однак фінансування боротьби з ними набагато скромніше. З цим покликаний боротися глобальний план дій, прийнятий Всесвітньою асамблеєю охорони здоров’я в травні 2016 року.

Додамо, наразі підтверджено існування п’яти різновидів вірусних гепатитів (A, B, C, D і E). Переважна більшість смертей пов’язані з хронічними гепатитами В і С, що приводять до розвитку цирозу і раку печінки.
Джерело Новин