Загрузка...
Загрузка...

Гонтарева відмовилась коментувати участь у відмиванні коштів сім’ї Януковича


Прес-служба Національного банку відмовилася коментувати опубліковані в ЗМІ матеріали, які вказують на участь глави НБУ Валерії Гонтаревої у відмиванні коштів екс-президента Віктора Януковича.

Про це повідомляє сайт телеканалу ICTV, передає Корупція.Інфо.

Зокрема, персонально Гонтаревій було поставлено питання, чи відомо їй, що її компанія "Інвестиційний Капітал Україна" придбала в інтересах офшорних фірм Сергія Арбузова облігації держпозики (ОВДП) на суму понад 10 млрд грн. Журналісти акцентували увагу, що в кінці 2013 року (на момент придбання ОВДП) Валерія Гонтарева була головою ради директорів ТОВ "Інвестиційний Капітал Україна".

У відповідь на запит журналістів прес-служба НБУ вказала, що "… коментарі голови Національного банку з цього питання можуть бути розцінені як втручання в діяльність комерційної організації, що є неприпустимим для посадової особи".

Нагадаємо, на початку цього тижня сайт "Главком" опублікував документи, які доводять зв'язок компанії Валерії Гонтаревої "Інвестиційний Капітал Україна" (ICU) з арештованими в "Ощадбанку" засобами, що належать оточенню екс-президента Віктора Януковича.

ICU в листопаді-грудні 2013 року придбала для кіпрських компаній на біржі "Перспектива" валютні облігації держпозики (ОВДП) на загальну суму 10,7 млрд грн. Ці ж юрособи-нерезиденти є учасниками кримінального провадження, відкритого Генпрокуратурою. За рішенням Печерського суду від 13.06.2014 рахунки кіпрських клієнтів ICU в українських банках арештовані. Встановлено, що ці фірми пов'язані з колишнім першим віце-прем'єром України Сергієм Арбузовим. Зокрема, за допомогою придбання ОВДП чиновник відмивав кошти, отримані від різних корупційних схем. Група депутатів Верховної Ради підготувала законопроект №4811, який дозволяє повернути заарештовані на рахунках в "Ощадбанку" та інших українських банках кошти "сім'ї" Януковича, до яких відносяться і ОВДП, придбані компанією "Інвестиційний Капітал Україна".

У 2014 році Валерія Гонтарева продала своїм партнерам акції компанії "Інвестиційний Капітал Україна", проте вони повністю з нею не розрахувалися. Главу НБУ продовжує отримувати кошти за свою частку в компанії: транші від колишніх партнерів складають левову частину її офіційно задекларованих за 2015 рік доходів.
Джерело Новин