Загрузка...
Загрузка...

Facebook провів перші повітряні випробування дрона, який роздає інтернет


Facebook випробував безпілотний літальний апарат Aquila, призначений для роздачі інтернету з повітря. У ході тесту дрон провів у польоті втричі більше часу, ніж планувалося спочатку.

Тривалість першого польоту Aquila склала більше 90 хвилин. Раніше Facebook тестував масштабні моделі дрона, але тепер випробував повнорозмірний безпілотник. Тестовий політ проходив на висоті близько 650 метрів, але в майбутньому Aquila зможе підніматися набагато вище.

Дрон працює на сонячних батареях. Коли робота над ним буде повністю закінчена, він зможе роздавати інтернет на ділянці діаметром до 96 км і підніматися на висоту понад 18 км. Крім того, Aquila буде досить економічним.

"Розмах крила літального апарату такий само, як у авіалайнера, але на крейсерській швидкості він буде споживати тільки 5000 ват – стільки ж, скільки споживає три фени для волосся або висококласна мікрохвильова піч", - повідомляється в офіційному блозі Facebook.

За оцінками компанії, в даний час приблизно 4 мільярди людей у світі не мають доступу до інтернету. З них близько 1,6 мільярда проживають у віддалених регіонах, де забезпечити доступ до інтернету на основі сучасних технологій є складним або занадто дорогим завданням. Aquila має допомогти в поширенні інтернету в таких місцях.
Джерело Новин