Загрузка...
Загрузка...

ПРИГНАЛИ ТА РОЗМИТНИЛИ. ЯК ЗДІЙСНИТИ ПЕРШУ РЕЄСТРАЦІЮ АВТОМОБІЛЯ?


Незважаючи на хвилю скептицизму, яка йде в основному від «диванних гонщиків-експертів», пригон авто в Україну все ж розпочався. До цієї «хвилі» відноситься інформація про різке підвищення цін на б/в автомобілі за кордоном, про бандитів, які миттєво відбирають гроші у «простаків», що приїхали купувати машину в Європу. У соцмережах говорять і про неможливість вивезти понад 10 тисяч у валюті, і про те, що митниця нібито не бажає «розмитнювати» авто за новими ставками акцизу. Насправді ж – автомобілі вже ввозяться, проводиться їх «розмитнення» із застосуванням нових, знижених ставок акцизу, на машини встановлюють українські номери, після чого їх господарі, які зважилися на пригон, виводять непогані суми економії. Але про ці приклади поговоримо дещо пізніше – зараз ми збираємо реальні історії «пригону», щоб поділитися цим досвідом із вами.


Після закриття всіх питань з митницею настає час для першої реєстрації транспортного засобу в Сервісному центрі МВС (раніше ця процедура проводилася в МРЕВ). Давайте розберемося з головними питаннями, що стосуються першої реєстрації «свіжопригнаного» автомобіля. Який податок доведеться сплатити при першій реєстрації ТЗ? Цей податок називається «Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування». Оплачує його особа, яка отримує право володіння автомобілем, при першій реєстрації ТЗ в Україні. Базою оподаткування є вартість автомобіля, зазначена у довідці, виданій Митною службою. Збір нараховується на вартість ТЗ без урахування ПДВ, якщо він зазначений окремо в супровідних документах. Ставки збору прив’язуються до величини розміру прожиткового мінімуму (РПМ) для працездатних осіб, зафіксованого станом на 1 січня поточного звітного року. У січні 2016 року РПМ=1378 грн.

Розмір ставки збору до ПФ у відсотках варіюється від вартості автомобіля:

3% – до 165 РПМ (до 227 370 грн.)

4% – понад 165 РПМ, до 290 РПМ (від 227 371 до 399 620 грн.)

5% – понад 290 РПМ (ТЗ, дорожчі 399 620 грн.).

Які документи потрібно подати в СЦ МВС для першої реєстрації автомобіля?

Заява встановленого зразка;

Документ, що підтверджує правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортного засобу (митна декларація);

Реєстраційні документи автомобіля з країни, з якої він прибув;

Документ, що засвідчує відповідність конструкції ТЗ установленим вимогам безпеки дорожнього руху (сертифікат);

Платіжні документи (квитанції). Цей перелік регулюється Постановою Кабміну №1388-98-п

Скільки коштують послуги по реєстрації автомобіля в СЦ МВС?

Для всіх типів транспортних засобів іноземного виробництва, за видачу свідоцтва про реєстрацію (техпаспорта), номерних знаків та огляд ТЗ експертом СЦ МВС необхідно оплатити 494 грн. 65 коп.

Для того, щоб розрахувати вартість першої реєстрації автомобіля повністю, слід визначити розмір збору в пенсійний фонд, додати послуги СЦ МВС, а також вартість послуг банку за прийом платежів.

У свідоцтво про реєстрацію («техпаспорт») буде внесена відповідна службова інформація, що стосується умов відчуження (продажу) ТЗ, якщо «розмитнення» було проведене із застосуванням знижених ставок акцизу.

Порядок дій при першій реєстрації автомобіля в СЦ МВС

Дізнайтеся графік роботи необхідного вам регіонального СЦ;

Переконайтеся в наявності у вас всього пакету документів;

Подайте пакет документів та заяву уповноваженому співробітнику СЦ;

Здійсніть оплату необхідних рахунків;

Дочекайтеся експерта, огляду ним вашого ТЗ та видачі висновку;

Прямуйте в зал обслуговування для отримання свідоцтва про реєстрацію та номерних знаків на ваш автомобіль.

Нагадаємо, що зареєструвати автомобіль після «розмитнення» слід в термін до 10 днів. Попереду ще багато цікавого – слідкуйте за нашими новинами!
Джерело Новин