Загрузка...
Загрузка...

З "гітлерами" "мюнхени" позбавлені будь-якого сенсу: Росія на Україні тренується воювати проти Заходу – The Times


Розуміння пропаганди Володимиром Путіним теж стало зброєю, яка впливає на громадську думку через соціальні мережі, радіостанції і повідомлення, що дозволяє здобути перемогу без жодного пострілу.


У Збройних силах Великобританії переконані, що в Україні Росія лише відпрацьовує тактики і випробовує зброю для війни проти Заходу. Російські сили вчаться поєднувати наступи танків, артилерії і іншого важкого озброєння із застосуванням електронних засобів боротьби, які "глушать" радіосигнали ворога і виводить з ладу обладнання, таке як безпілотники. Про це пише The Times з посиланням на висновки внутрішнього звіту британських військових, який потрапив у пресу, передають Патріоти України.

Розуміння пропаганди Володимиром Путіним теж стало зброєю, яка впливає на громадську думку через соціальні мережі, радіостанції і повідомлення, що дозволяє здобути перемогу без жодного пострілу.

В документі британські військові закликають Великобританію почати готуватися до нової "сучасної війни, в якій абсолютно все – зброя": від летального озброєння і безпілотників до повідомлень у Twitter і Facebook. Досвід прозахідних українських сил у війні проти неоголошеного наступу російських бойових груп і проросійських бойовиків на Сході України впродовж двох останніх років "використовується для осмислення комплексного і багатостороннього обличчя нової ери російської тактики війни".

Ключову роль грає невизначеність. Так звані "зелені чоловічки" відправляються в тил ворога для саботажу, підриву інфраструктури, залякування поліції, скоєння політичних вбивств, викрадень і створення хаосу.

"Конфлікти слабкої інтенсивності дуже швидко можуть переростати в повномасштабну війну", - йдеться в документі британських військових.

В ньому зазначається, що Росія докладає великих зусиль для контролю інформації на Сході України, щоб маніпулювати громадською думкою з малим супротивом.

"Повідомлення, які не співпадають з російською внутрішньою риторикою, швидко видаляються. Репортажі про загибель російських солдатів контролюються і видаляються із соціальних мереж, часто блокуються", - йдеться документі.

Психологічні і інші дії, які можна назвати "операціями впливу", стали невід'ємною частиною всіх військових дій. Російські сили на Сході України кілька разів проїжджають вночі повз позиції української армії, щоб приховати свою реальну кількість. При цьому солдати отримують повідомлення з російською пропагандою за 5-15 хвилин до атаки.

Повідомлення розсилає безпілотник на кожен мобільний телефон у зоні свого перебування включно. Тож українські солдати теж їх отримують. Соціальні мережі також використовуються для того, щоб схилити військових на бік проросійських бойовиків.

Також електронні пристрої, розміщені часто на цивільних автомобілях, використовуються для того, щоб заглушити радіосигнали армії України і позбавити її зв'язку. Будь-який український безпілотник в повітрі може бути викраденим. А потім починається артилерійських обстріл.

Британські військові також вважають, що російська артилерія, танки мають значну перевагу. Українські солдати віддають перевагу руху на броні, тому що в разі прямого влучання російського снаряду шансів вижити всередині бронемашини значно менші. Британські аналітики вважають, що 80% українських втрат пов'язані з російською артилерією. Військові Великобританії припускають, що програма з побудови 600 легких броньованих машин Scout для королівської армії, на яку Лондон виділив 3,5 мільярди фунтів стерлінгів, втрачає сенс, оскільки такі машини не витримають російську ракетну атаку.

Також британські військові зауважують, що російську активну броню на танках здатні пробити лише ракети Javelin.

"Без Javelin бойові одиниці піхоти ризикують бути просто розчавлені танками", - йдеться в звіті військових.

Співрозмовник видання зі Збройних сил Великобританії сказав, що світ стоїть на межі "зміни парадигми" ведення війни. Цю зміну можна прирівняти з заміною кавалерії на танки чи рушниці на кулемети.

"Це війна, де все абсолютно зброя", - сказав неназваний британський військових, додавши, що Росія сьогодні живе з "військовою ментальністю", в той час як Захід після 70 років відпочинку від історії досі дотримується мислення мирних часів.

Раніше Washington Post писав, що Росія не припиняла війну проти України і продовжує брехати Заходу. Точно не відомо, як багато російських солдатів зараз воюють на території України. В минулому НАТО і інші зовнішні оглядачі називали цифри до 10 тисяч солдатів. Аналітик Пол Гобл з Фундації Джеймстоуна повідомляв у своєму блозі про так званих "кураторів", яких режим Володимира Путіна "відправив і закріпив за бойовими групами, політичними організаціями, газетами, радіостанціями". Вони виконують накази з Москви і контролюють все управління так само, як і військові операції.

Тим часом, видання Gazeta Wyborcza писала, що росія готується до великої війни і стягує війська до кордону України. Попри те, що говорять на Заході, мобілізація Збройних сил Росії біля кордону України не порівняно більша, ніж біля країн Балтії чи Польщі. У свою чергу, колишній генерал армії США Роберт Скалс писав на сторінках New York Times, що війна Росії проти України показала, що США час змінити ставлення до артилерії. 
Джерело Новин