Загрузка...
Загрузка...

Чи буде курс долара 30 гривень: прогнози експертів


Гривня слабшатиме до середини осені, вважають аналітики.

З початком осені, як і передбачали експерти, розпочалося подорожчання долара – за тиждень він зріс по відношенню до гривні більш ніж на 50 копійок, подолавши рубіж в 26 грн./$ як в продажу, так і в покупці.

Чи подолає валюта психологічний бар’єр в 30 грн. і коли цього чекати – розбиралася аналітики.

ТРАНШ. Зараз середній курс долара в продажу – від 25,96 до 26,5 грн/$, купівлі – від 25,50 до 26,2 грн/$. При цьому готівкову валюту продають зараз далеко не всі банки. Ряд експертів фінринку кажуть, що курс залежатиме від того, чи отримає Україна найближчими місяцями транш МВФ або хоча б його частину – $ 1 млрд з $ 1,7 млрд.

“Днями, я переконаний, відбудеться засідання МВФ і буде виділений транш, який стане фінансовою опорою для реформ”, – заявив в суботу президент Петро Порошенко.

На думку керуючого партнера компанії Capital Times Еріка Наймана, ймовірність отримання траншу Україною є, але тільки тому, що відсутність зарубіжних позик при великих наших витратах може призвести до виснаження резервів НБУ, обвалу гривні і напруженості в суспільстві, що невигідно Заходу.

Крім того, нагадаємо, у вересні Мінфін повинен виплатити $ 600 млн відсотків за реструктуризованими позиками і знайти гроші для закупівлі газу на новий опалювальний сезон, це близько $ 1,5 млрд. Втім, політолог Вадим Карасьов заперечує: “Не варто сподіватися, що МВФ дасть гроші під незрозумілу “стабільність в суспільстві”, тільки під конкретні реформи. Якщо їх не буде – не буде і грошей”.

КУРС НА 30. Найман прогнозує, що цієї осені гривня може обвалитися до 30 грн/1$ через витрати на закупівлю газу напередодні опалювального сезону. З ним згоден і президент Украналітцентру Олександр Охріменко, який вважає, що ринок розгойдався через дефіцит валюти, а продані НБУ минулої середи $ 30 млн ситуацію не врятували, треба було продавати в 10 разів більше. Тому гривня і далі дешевшатиме приблизно до середини осені.

Провідний експерт ІАЦ ForexClub в Україні Андрій Шевчишин говорить, що на курс впливає і населення, яке знову більше купує валюти, ніж здає. Але 30 грн/1$ він не прогнозує. Стримуватиме попит на валюту, на думку експерта, зростання тарифів на ЖКП, обмеження продажів готівкової валюти і перехід банківської системи до депозитів без дострокового зняття. “При обвалі гривні нижче 27 грн/$ варто очікувати виходу на ринок НБУ, у якого достатньо можливостей для стабілізації курсу”, – сказав Шевчишин.

У НБУ впевнені, що ситуація під контролем: “Повернення Нацбанку до продажу валюти пов’язане з підвищенням волатильності (мінливості) курсу гривні на міжбанку через сезонне посилення попиту на валюту, корекції (зниження. – Авт.) цін на зернові та загострення ситуації навколо Криму і на Сході”. Ближче до зими регулятор очікує зміцнення гривні, оскільки в світі ростуть ціни на наш основний продукт експорту – залізну руду, також збільшаться надходження від експортної виручки зернових і відновиться програма співпраці з МВФ.

ЦІНИ НА ОСІНЬ. Овочі в вересні подорожчають в середньому на 7%, або на 30-50 коп./кг, прогнозує гендиректор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. Наприклад, цибуля подорожчає до 5,1-5,2 грн/кг, морква – до 4,1-4,2 грн/кг, буряк – до 2,2-2,3 грн/кг, картопля – до 5,8 -6 грн/кг.

Зате подешевшає гречка через гарний врожай. Запаси і зниження попиту на неї до листопада обвалять ціни з 50-52 грн/кг до 30 грн і нижче, переконаний аналітик інформкомпанії “ПроАгро” Ярослав Левицький.
Джерело Новин