Загрузка...
Загрузка...

Роман між Гройсманом і Порошенком закінчився, – експерт
Головний "успіх" Гройсмана – за рік не було великих корупційних скандалів, а фінансові потоки не залежать від прем'єра. Це привілеї Адміністрації Президента. А от реформ не було передает:http://24tv.ua/

Про це сайту "24" розповів директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко. На його думку, Володимир Гройсман рік вчився бути прем’єром. Але тепер він хоче залишитися прем'єром до кінця каденції Петра Порошенка.

Гройсман – ні риба ні м'ясо, плив за течією, працював з документами, як було прийнято за часів Брежнєва, але соціально-економічну обстановку в країні не відчував. Хоча за рік багато чому навчився: і красти, і управляти,
– говорить Небоженко.

На думку експерта реформи не проводилися. Але, зауважує він, від Гройсмана їх і не чекали.

"Як Гройсман міг проводити реформи? Половина його друзів – від президента, друга – з Вінниці. Звідки ці люди можуть знати про реформи?" – наголошує Віктор Небоженко.

Політичний експерт підкреслив, що один з великих недоліків роботи уряду – Кабмін працював, не маючи парламентської політичної підтримки.

"Це не справжній шлюб, а так – підженився. Навіть в Африці такого немає. Виконавча влада повинна на щось спиратися. А не на психологію і самопочуття президента. Це недолік президента. Треба ставити таку людину, у якої є парламентська більшість. До речі, під час голосування за результати річної роботи уряду можна буде вперше побачити "більшість Гройсмана", – зазначив Небоженко.

При цьому політолог вважає, що амбіції Гройсмана тепер зросли. Адже Порошенко пропонував його кандидатуру як технічну тільки на рік. Зараз Гройсман каже, що виріс і хоче працювати і далі.

Гройсман заявляє, що у нього є план роботи уряду на 600 сторінок, тоді як у Порошенка план всього на 22 сторінки. Роман між Гройсманом і Порошенком закінчився,
– переконаний експерт.

Водночас Віктор Небоженко зазначає, що в парламенті не стануть голосувати за відставку уряду, тому що всі прикипіли до цього Кабміну.

"Якщо прийде нова людина на пост прем’єра, то зруйнуються фінансово-корупційні схеми. У багатьох можуть виникнути великі проблеми, як вони будуть заробляти після Гройсмана. Тому народні депутати вважають за краще залишити Гройсмана, якого вони розуміють", – наголошує Небоженко.

Нагадаємо, 14 квітня виповнюється рік з моменту призначення уряду Володимира Гройсмана. Кабмін звітуватиме про результати роботи в парламенті після 16 квітня.