Загрузка...
Загрузка...

“До 20 тисяч…”: нардепи планують збільшити собі зарплати


Народні депутати планують збільшити собі зарплати, врегулювавши ситуацію з їх нарахуванням. Нещодавно у Верховній Раді України був зареєстрований проект постанови №7172, згідно з яким, нардепи пропонують підвищити собі заробітну плату.

Передает:korupciya
Сайт "Сегодня" вирішив розібратися, як змінювалася зарплата парламентарів протягом останніх 12 років і підготував для читачів інфографіку.

Зарплату нардепам налічують як держслужбовцям, хоча цього статусу у них вже немає з 1 січня 2016 року через прийнятого закону "Про державну службу". Одним з авторів нової постанови №7172, став Павло Пинзеник, якій зауважив, що зараз немає чіткого регулювання суми заробітної плати парламентаріїв.

"Станом на сьогодні посадових окладів для народних депутатів немає, тому що посадовий оклад встановлюється рішенням Верховної Ради, а такого рішення вона не приймала", – прокоментував ситуацію Пинзеник.

Саме тому в постанові пропонується встановити розмір окладу депутатам на рівні окладів членів Кабінету міністрів, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, станом на 1 січня цього року. Нагадаємо, що зараз прожитковий мінімум становить 1684 грн.

"Для того, щоб вона (постанова – ред.) Мало в часі стабільність правового регулювання, робиться прив'язка до прожиткового мінімуму, який змінюється з часом, відповідно, може змінюватися розмір заробітної плати народного депутата", – зазначив Пинзеник.

Так, згідно з постановою, планується встановитися такі оклади:

– для голови Верховної Ради 12 прожиткових мінімумів (20 208 грн);

– для першого заступника Верховної Ради 11,5 (19 366 грн);

– для заступника голови Верховної Ради 11 (18 524 грн);

– для голів комітетів Верховної Ради або керівників депутатських фракцій 10,5 (17 682 грн);

– для глав підкомітету Верховної Ради 10,3 (17 345 грн);

– для членів комітету Верхової Ради, тобто майже для всіх нардепів – 10 (16 840 грн).

Згідно з планом держбюджету-2018 прожитковий мінімум для працездатних громадян України з 1 січня майбутнього року повинен підвищитися до 1762 гривень. Таким чином, якщо буде прийнято нову постанову, автоматично зросте і оклад народних депутатів. І точно також має відбуватися надалі.

На даний момент оклад нардепів становить 17 460 грн, якщо ж врахувати всі податки, то заробітна плата складе всього 13 800.

За останній час зарплати нардепів частенько зазнавали змін. До червня 2005 р зарплата парламентарів становила від 3,5 до 4,5 тис. Грн. Після цього її істотно підняли, аж до 17,5 тис. Грн. Таким оклад народного депутата залишався до 2014 р, але з приходом на пост глави уряду Арсенія Яценюка його скоротили до 6 тисяч.

У квітні 2016 р оклад знову збільшили до 17,6 тис. Грн. А вже влітку того ж року нардепи збільшили свій заробіток удвічі – до 36,5 тис. Грн. Але такі суми в Раді надовго не затрималися, в жовтні 2016 р спікер парламенту Андрій Парубій скасував ці зміни і повернув нардепам оклад в 17 400 грн, яким він і залишається зараз.