Загрузка...
Загрузка...

Суд відмовив Саакашвілі, а той розповів про обіцянки на даху


Суд відмовив Саакашвілі, а той розповів про обіцянки на даху  

Передает:pravda
Печерський райсуд Києва відмовив захисту Міхеіла Саакашвілі у відводі прокурора Олександра Говорущака.

Спершу захист Саакашвілі просив суд повернути прокуратурі клопотання про запобіжний захід і не розглядати його 11 грудня. Вранці лідер РНС відмовився отримувати клопотання без адвокатів.

Але суд запропонував Саакашвілі в суді офіційно отримати клопотання про запобіжний захід – і той підписав.

Також захист клопотав про відвід прокурора Говорущака через те, що за його рішенням 8 грудня провели обшук без санкції слідчого судді – і тоді затримали Саакашвілі. Крім того, адвокат Руслан Чорнолуцький звинуватив прокурора в розголошенні таємниці досудового розслідування.

За словами адвоката, протокол про затримання складався вночі з 8 на 9 грудня, Саакашвілі при затриманні не зміг скористатися правом на захист у квартирі свого друга

Прокурор заперечив, що перевищив повноваження й незаконно затримав Саакашвілі.

Він зазначив, що о 20:10 у п’ятницю суд уже не працював, тому звернутися до суду про проведення обшуку було вже не можливо. Тому провели обшук на підставі рішення про проникнення до житла до отримання рішення суду, відповідно до ч. 3 ст. 233 ККУ.

Суддя вирішив, що твердження про тиск генпрокурора на Говорущака є не підтвердженим припущенням адвоката і не побачив порушень у діях прокурора.

Відтак, суд відмовив захисту у відводі прокурора.

Під час аргументації клопотання сам Саакашвілі розповів про події 5 грудня:

"Коли я був на даху, коли я мобілізував наших прихильників, щоб вони прийшли, щоб це не відбувалося в таємниці, до мене підійшов прокурор – і він мені казав: "Мене послав генеральний прокурор Луценко і я Вам даю чесне слово, що Вас ніхто не буде затримувати. Ви підете зі мною, ми поїдемо до Луценка – він хоче з Вами поговорити. І ми Вас, звісно відпустимо. Після того я повертаюся в квартиру – і той же прокурор дістає аркуш і каже "Ви затримані". Підлість найвищої категорії".

"І коли мене везли в машині, СБУ казали: Ми тебе захищаємо. Я питаю: Ви мене затримали? – Ні, ми вас охороняємо, ми вас не затримуємо. Там був такий цирк, що далі нема куди" = додав він.