Загрузка...
Загрузка...

Дохід у 450 млн гривень та дуже дивні махінації дружини: Чим здивував у своїй декларації депутат Порошенка Максим Єфімов

Дружина народного депутата Максима Єфімова в 2017 році врятувала 69 тисяч гривень від продажу двох автомобілів Mercedes-Benz і стала володаркою Range Rover Sport за ціною в 5 разів нижчою за ринкову.
Передает:https://korupciya.com/


Згідно з декларацією нардепа за 2017, Анна Єфімова отримала 20 і 49 тисяч гривень доходу від продажу двох об'єктів рухомого майна. У порівнянні з 2016 роком, з її власності зникло два автомобіля Mercedes-Benz S320 2005 та Mercedes-Benz S550 2008 року випуску.

Однак на сайтах із продажу старих автомобілів за подібні Mercedes-Benz S320 зараз просять близько 14 тисяч, а за Mercedes-Benz S550 – від 20 до 30 тисяч доларів. Тобто ціни продажу автомобілів, ймовірно, були занижені до чинного ліміту розрахунку готівкою, який в даний час складає 50 тисяч гривень.

У січні 2017 Анна Єфімова стала володаркою автомобіля Range Rover Sport 2014 року. Згідно з декларацією, його вартість на момент придбання становила близько 300 тисяч гривень. Але на вторинному ринку в залежності від комплектації такі зараз коштують від 1,4 до 2 млн гривень.

Сам народний депутат Максим Єфімов вніс до своєї декларації за 2017 14 компаній зі складу корпорації "Вітряні парки України", які забув вказати в 2016 році. Корпорація "Вітряні парки України" спеціалізується на виробництві зеленої електроенергії. Її бенефіціарами є Максим Єфімов і мільярдер Олег Мкртчан.

Нагадаємо, нардеп Максим Єфімов був одним з фігурантів гучного скандалу. Повідомлялося, що парламентарій після анексії Криму перереєстрував на російську податкову будівельну компанію "Донкримбуд". Також на окупованій території продовжили функціонувати чотири компанії зі структури "Вітряні парки України"

Однак, за словами Єфімова, в 2017 році весь свій кримський бізнес він продав. Новим власником став Сергій Московський – німецький представник краматорського заводу «Енергомашспецсталь», президентом і акціонером якого є сам Максим Єфімов.

У своїй декларації за 2017 нардеп вказав близько 450 млн гривень доходу від продажу корпоративних прав. 9 млн він отримав від Сергія Московського за український ТОВ "Донкримбуд", інші – від компаній-посередників, проте за продаж яких саме корпоративних прав – незрозуміло.