Загрузка...
Загрузка...

До школи за пропискою: Як відбуваються нововведення для школярів, та як цим користуються шахраї

Міністерство освіти і науки вирішило змінити порядок зарахування дітей до шкіл
Передает:https://korupciya.com/


На сайті відомства опублікований проект, винесений на громадське обговорення.

Проект документа описує механізми зарахування дітей до початкової (1-4 клас), базову (5-9 клас) і старшу (10-11 клас) школи. Згідно із запропонованими змінами, першочергове право на зарахування в школу матимуть діти, які проживають на території, яка закріплена за нею, передає Корупція.Інфо

“Зокрема, новий порядок зарахування в початкову школу грунтується на принципах її територіальної доступності. Тобто кожна школа повинна прийняти дитину, яка живе на території її обслуговування. Цей принцип закладений в Законі« Про освіту ». Так гарантується першочергове право дитини з цієї території вчитися в державній або комунальній школі “, – йдеться на сайті міністерства.

При цьому чиновники не забороняють батькам посилати дітей і в інші школи: “за бажанням, батьки можуть віддати дитину і в іншу школу – на вільні місця”.

Для підтвердження права дитини, який проживає на території обслуговування школи, один з батьків повинен надати один з таких документів: паспорт (тимчасове свідоцтво громадянина, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання), в якому вказані відомості про місце проживання; довідку про реєстрацію місця проживання особи з Єдиного демографічного реєстру; виписку з Єдиного демографічного реєстру про реєстрацію місця проживання; копію документа про право на проживання дитини (право власності або користування житлом).

Якщо право на першочергове зарахування не доведено, діти можуть розраховувати на місце в школі тільки при наявності вільних місць.

“При цьому, присутність дитини при подачі заяви або в процесі його зарахування не є обов’язковим, не може вимагатися працівниками навчального закладу або бути умовою зарахування”, – йдеться в повідомленні міністерства.

Такий принцип, згідно з проектом, буде діяти вже з 2018 року.

Після того, як Міністерство освіти і науки вирішило змінити порядок зарахування дітей до шкіл, в мережі з’явилися шахраї, які пропонують гроші за фіктивну прописку

Уже зараз в різних групах оренди та продажу житла, якими кишать соціальні мережі, українцям пропонують доплачувати за фіктивну прописку дітей для того, щоб вони могли вступити до школи.


Так, деякі кияни пропонують платити орендодавцям по 1 тисячі гривень за кожен місяць неправдивої прописки.

“Необхідна реєстрація для моєї сім’ї і 6-річного сина для зарахування в школу. Термін: з початку квітня до початку вересня. Оплата по 1 тис. на місяць”, – йдеться в одному з оголошень на сторінці оренди житла в соцмережі.