Загрузка...
Загрузка...

“Це триста неоподатковуваних, тобто півмільйона”: Багатодітній матері виписали шалений штраф за “євробляхи”

Півмільйона гривень за "єврономера". Такий штраф виписали багатодітній матері із Запоріжжя, власниці машини з польською реєстрацією.
Передает:https://korupciya.com/


Цю машина з Польщі, минулого літа Світлані  купив брат. Транспорт сім'ї необхідний, так як старший син пересувається на інвалідному візку. І кілька разів на тиждень його потрібно возити до лікарів. Але скористатися транспортом жодного разу так і не вийшло.

"Нам потрібна машина якщо він захворів треба поїхати здати кров якщо потрібен невропатолог поїхати і обстежитися", – розповідає жителька Запоріжжя Світлана Зайцева.

Але двадцятирічний автомобіль не витримав переїзду з Європи в Запоріжжя – зламалася коробка передач. Машину Світлана отримала за дорученням і, відповідно до закону, кожні десять днів повинна була на ній перетинати кордон. Інакше штраф.

"Я її поставила в гараж і вона стоїть мені прийшов лист від митниці з'явитися і пояснити чому машина не виїхала я приїхала пояснила ситуацію надала документи, що у мене машина поламана надала документи що ми багатодітна сім'я дитина – інвалід. Ось і вони мені сказали сплатите штраф", – розповідає Світлана Зайцева.

Заплатити довелося вісім з половиною тисяч гривень. Але незабаром автовласниця отримала нове повідомлення. Митниця звинуватила її в несплаті податків і знову виписала штраф, на цей раз значно більший.

"Повісили на мене статтю 485-ту це триста неоподатковуваних тобто півмільйона", – скаржиться жінка.

Ця сума – недоотримані від автовласниці платежі, але в триразовому розмірі, кажуть митники.

Штраф Світлана Зайцева має намір оскаржити в суді.

"Якщо вже штраф цей нараховано згідно статті митного кодексу то скасувати його може тільки вищий орган або суд і навіть сама митниця яка винесла його скасувати не може", – говорить адвокат Іван Черкашин.

У минулому році і в перші місяці нинішнього тільки в Запорізькій області за несплату податків оштрафували двадцять шість власників авто з "єврономерами". Загальна сума понад вісімнадцять мільйонів гривень. Заплатив поки тільки один автомобіліст.