Загрузка...
Загрузка...

На опалення і воду введуть абонплату: наскільки подорожчає "комуналка"


Українців поступово переводять на європейські стандарти розрахунку за компослуги. Кабмін розробив і опублікував для обговорення проект постанови, що встановлює розмір абонплати за "комуналку". Влада пропонує з 1 травня 2019 р. ввести оплату за окремо використану воду і тепло і вивезення побутових відходів плюс вносити абонплату за підтримку постачальником працездатності комунікацій (експлуатаційні витрати), яка не залежить від того, чи користувалися ви комунальними благами чи ні. Зараз експлуатаційні витрати на воду закладені в тариф, тому якщо не користуєшся – не платиш нічого. По теплу і сміттю плата стягується незалежно від використання послуги, і вона пропорційна площі житла.
Передает:ukr.segodnya.ua
Арифметика Кабміну

Як роз'яснили нам у прес-службі Мінрегіонбуду, який підготував постанову уряду, зараз експлуатаційні витрати закладені в тариф, і той, хто витрачає води більше, фактично платить за того, хто витрачає води менше або взагалі нею не користується. Після введення абонплати цей перекіс повинен бути усунутий. Нескладний розрахунок показує, що, наприклад, за тепло або гарячу воду з кожного зареєстрованого в квартирі домочадця хочуть взяти в місяць по 38,42 грн абонплати, за холодну воду і водовідведення – 33,62 грн, за вивезення сміття – 14,4 грн. Разом: 125 грн щомісяця. Незалежно від того, чи проживає людина в квартирі чи ні. В постанові зазначено, що це максимальна сума абонплати. Вона може бути меншою, якщо договір укладений не індивідуально з кожним власником квартири, а колективно, наприклад з ОСББ. Це повинно стимулювати мешканців до створення ОСББ. Але очевидно, що абонплата буде рости разом з підвищенням мінімальної зарплати. При цьому за газ і електроенергію поки будемо розраховуватися за старими правилами.

Експерти

Фахівці в сфері ЖКГ кажуть, що абонплата збільшить витрати на "комуналку".

"Перш за все це стосується холодної води, кубометр якої коштує 12-18 грн в залежності від регіону, – каже експерт з питань ЖКГ Українського інституту аналізу та менеджменту політики Андрій Никончук. – Зрозуміло, що якщо з тарифу приберуть 15-20% експлуатаційних витрат ( 2-3,5 грн/куб. м), то за рахунок введення абонплати куб води подорожчає набагато більше, особливо якщо її економити".

Енергоексперт Валентин Землянський згоден, що за воду доведеться платити більше, а ось опалення дорожчати не повинно, так як витрата гігакалорій пропорційна житлоплощі, що обігрівається, незалежно від кількості проживаючих.

"Вартість гігакалорії зменшать на розмір абонплати, її розділять на 12 місяців (отопсезон – 6 міс.), тобто взимку доведеться платити за опалення трохи менше, а влітку – вносити тільки абонплату", – роз'яснив Землянський.

Вивіз сміття розрахують по-новому: не від площі квартири, а від кількості мешканців. При цьому повинна знизитися плата за обслуговування будинку, куди входить вивезення сміття. Нічого не повинно змінитися, якщо в квартирі прописана одна людина, але чим більше проживають, тим більше доведеться платити "за сміття", що справедливо. В цілому, за оцінками експертів, "комуналка" з введенням абонплати подорожчає на 10-15%.