Загрузка...
Загрузка...

Понад сотню українців потрапили за грати у Греції через обман – ДенісоваГрецькі правоохоронні органи затримали понад сотню українських моряків через те, що їх змушували переправляти нелегальних мігрантів до Європи.
Передает:pravda.com.ua
Про це заявила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

"Українці заполонили грецькі тюрми. Наших громадян обманним шляхом запрошують працювати на круїзних лайнерах, яхтах, а натомість під примусом сили та загрозою смерті змушують переправляти через море "нелегалів" до Європи. Саме через це сотні українських моряків були затримані грецькими правоохоронними органами", – написала вона.

"На таку нелегальну роботу злочинні угрупування вербують українців, у яких виникають фінансові труднощі. Морякам обіцяють офіційне працевлаштування, роботу за контрактом. Дуже швидко, буквально через декілька місяців, вони опиняються у грецьких тюрмах… А хтось робить на цьому величезні гроші!", – пояснила Денісова.

За її словами, "у тюрмах порушуються права затриманих".

"Перекладачі, що надаються нашим громадянам, не володіють на достатньому рівні українською чи російською мовами. Тобто повноцінно не надається правова допомога, тому що без належного перекладу затримані не можуть надати докази своєї невинуватості, поспілкуватися з адвокатом і дізнатися подробиці справи, в якій вони фігурують", – уточнила омбудсмен.

"Крім того, судом не враховуються пом’якшувальні обставини, не беруться до уваги свідчення моряків, а умови їх утримання не відповідають Мінімальним стандартним правилам поводження з в’язнями. Зокрема, за словами родичів моряків, вони перебувають у жахливих умовах та їм відмовляють у лікуванні", – додала вона.

За інформацією, яка є у Денісової, у тюрмах Греції наразі перебуває 161 українець. З них 112 осіб – за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів.

Омбудсмен нагадала, що Україна та Грецька Республіка приєдналися до Конвенції Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми, стаття 26 якої звільняє від покарання, якщо злочин вчинено під примусом.

"З огляду на це, закликаю до співпраці комісара Ради Європи з прав людини Дуню Міятович та сподіваюсь, що разом нам вдасться повернути додому українських громадян", – заявила Денісова.

Раніше стало відомо, що 20 липня суд Греції ув'язнив українців Сергія Шваюка й Петра Литвинчука на 180 років за звинуваченням у незаконному перевезенні мігрантів.

У червні заступник директора департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич повідомляв, що у Греції перебувають понад 150 громадян України, затриманих або засуджених за перевезення нелегальних мігрантів.

За його словами, Україна намагається вирішити цю проблему й домовляється про повернення понад 20 осіб, яких уже засудили й умовно звільнили.

У листопаді минулого року МЗС опікувалося долею 214 моряків з України, яких тримали під вартою в інших державах – зокрема, Греції, Індії, Іспанії, Італії, Лівії, Омані, Франції, Шрі-Ланці.